کلیسایی در انتاریو، نمازخانه مسلمانان می شود

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - 5 فوریه 2018
 در پی تلاش‌های گروه میان ادیانی، یک کلیسای محلی در سنت توماس در انتاریوی کانادا نمازخانه ای به ظرفیت ۳۰ نمازگزار به مسلمانان اختصاص داده تا بتوانند هر هفته در آن نماز جمعه برپا کنند.
به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از پایگاه تخصصی مسجد، یک کلیسای محلی در سنت. توماس واقع در انتاریوی کانادا، نمازخانه‌ای را به اعضای جامعه اسلامی اختصاص داده و از این پس مسلمانان می توانند هر هفته در این مکان نماز جمعه برگزار کنند.

کلیسای انجلیکان سنت. لوک برای حل مشکل نبود مسجد، به مسلمانان پیشنهاد داده که از این پس نمازهای جمعه را در این محل برگزار کنند.

این مسئله زمانی پیش کشیده شد که برخی از اعضای کمیته میان ادیانی در کلیسا، با هیات مدیره مسجد درباره یافتن مکانی که ظرفیت ۳۰ نمازگزار را داشته باشد، به گفت‌وگو پرداختند.

عفت فاروقی از اعضای مسجد که برای یک دفتر حقوقی کار می‌کند در این باره به خبرنگاران گفت: به ویژه در فصل زمستان، کارکنان زمان کمی برای رفتن به مسجد از طریق جاده‌های خطرناک و پوشیده از برف دارند.

فاروقی که ۲۵ سال در سنت. توماس زندگی کرده در ادامه گفت: این سفر جاده‌ای تا نزدیک‌ترین مسجد برای بسیاری از مسلمانان به ویژه کسانی که وسیله نقلیه ندارند کار بسیار دشواری بود و همه قادر نبودند از پس آن بربیایند.

ننسی لاولوک از اعضای هیات مدیره کلیسا نیز در این باره گفت: ما به‌عنوان یک همسایه خوب وظیفه داشتیم و کمک کردن به یک‌دیگر نیز همین گونه معنا می‌شود. این راه حل به نفع هر دو طرف است.

وی در این باره افزود: به این طریق مسلمانان مکانی برای عبادت خواهند داشت و ما نیز به این شیوه، ادراک مان را از یک دین متفاوت ارتقاء خواهیم داد.  به این ترتیب هر دو گروه سود می برند و اندکی راجع به هم‌دیگر آشنایی پیدا می کنند.

گفتنی است اعضای جامعه اسلامی و مسیحیان در این منطقه رابطه مثبتی دارند و سال گذشته شام میان ادیانی برگزار کردند. آن ها همچنین برای کمک به اسکان پناهندگان با یکدیگر همکاری داشته‌اند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷
برچسب ها: