مولانا گرگیج در مراسم نماز جمعه آزادشهر:کسانی که به دنبال تقسیم سیستان‌وبلوچستان هستند، اهداف شخصی دارند

دسته: اخبار , خبر و گزارش , خطبه‌ها , ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - 17 فوریه 2018

مولانا محمدحسین گرگیج با اشاره به طرح تقسیم احتمالی استان سیستان‌وبلوچستان ضمن اعلام مخالفت مجدد، تقسیم استان‌ها را باوجود “رانت‌خواری و دزدی‌های کلان در کشور ” بی‌فایده دانست.
به گزارش سنت‌آنلاين؛ امام‌جمعه اهل‌سنت آزادشهر در مراسم نمازجمعه (27 بهمن 96) با اشاره به مطرح‌شدن مجدد تقسیم سیستان‌وبلوچستان از سوی برخی نمایندگان این استان، اظهار داشت: بنده با طرح تجزیه استان سیستان‌وبلوچستان مخالفم. کسانی که چنین طرح‌هایی را در مجلس یا وزارت کشور مطرح می‌کنند بدانند تا زمانی‌که رانت‌خواری و دزدی‌های کلان وجود داشته باشد تقسیم استان‌ها بی‌معناست.
ایشان ضمن اظهار خرسندی از موضع نمایندگان بلوچ در قبال طرح تقسیم استان، گفت: رئیس مجمع نمایندگان استان گفته است که رهبری با طرح تقسیم استان مخالف است.
مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه راهکارهایی را جهت توسعه استان ارائه داد و خاطرنشان ساخت: تقسیم استان به‌جز افزوده‌شدن چند استاندار، معاون استاندار و هزینه‌های گزاف برای دولت هیچ فایده‌ای در راستای توسعۀ استان در پی نخواهد داشت. تنها راه توسعه استان سیستان‌وبلوچستام این است که نمایندگان، دولت را مکلف کنند که بودجه بیشتری به این استان مناطق اختصاص دهد تا مناطق محروم تحت پوشش قرار گیرند.
عالم برجسته اهل‌سنت کشور ادامه داد: تقسیم استان باعث محدودیت‌های بیشتر می‌شود. همان‌طوری که مولانا عبدالحمید نتوانست به رمشک کرمان سفر کند، با تقسیم استان‌، دیگر نمی‌تواند به مناطق هم‌جوار سفر کند.
ایشان تأکید کرد: ما باید خدمات را افزایش دهیم نه استان‌ها را. انگلیس برای منافع خود امپراطوری مسلمانان را تجزیه کرد، کسانی که به دنبال تقسیم سیستان‌وبلوچستان هستند نیز اهداف شخصی دارند؛ اگر هدف این افراد منافع مردم است باید به‌جای تقسیم استان،‌ خدمات را افزایش دهند.
عضو مجمع فقهی اهل‌سنت کشور در پایان گفت: امیدوارم علما و نخبگان بلوچ در مقابل این طرح موضع‌گیری کنند؛ تقسیم استان صرفاً معضلات منطقه را افزایش می‌دهد.

منبع: سنی آنلاین


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶
برچسب ها: