در دیدار اساتید حوزه و دانشگاه مطرح شدوحدت وظیفهٔ شرعی است نه مصلحت سیاسی

دسته: اخبار , خبر و گزارش , ویژه
بدون دیدگاه
سه شنبه - 5 دسامبر 2017

دکتر محمدرضا ریگی ریاست محترم مجتمع آموزش عالی سراوان در رأس هیئت علمی این مجتمع، صبح امروز (١٤/ ٩/ ١٣٩٦) به مناسبت هفتهٔ وحدت با حضور در دفتر اساتید مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت با مدیریت و اساتید این مدرسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در آغاز این نشست وحدت‌طلبانه قاری عبدالغفور سیدزاده مسؤول شعبه قرائت و تجوید عین العلوم گُشت با تلاوتی آیاتی از کلام الهی، این نشست را سرشار از رحمات الهی کرد. بعد از قرائت کلام الله مجید، محمدرضا ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان ضمن گرامي داشت هفته وحدت، ميلاد پيامبر اکرم و ولادت امام جعفر صادق، هدف این سفر را دیدار با مدیریت و اساتید این مدرسه علوم دینی عنوان کرد.

مولانا عبدالکریم حسین‌پور مدیریت محترم مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگوئی و تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اسلام، تصریح کرد: «وحدت باید همیشگی باشد نه منحصر به هفتهٔ وحدت. ما ایرانیان از تمام اقوام و مذاهب باید در طول سال با هم گره بخوریم و وحدت داشته باشیم.»
حاج آقای میرزایی نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در سخنان خویش میلاد پیامبر اسلام و هفته وحدت را به حاضران مجلس تبریک گفت و افزود: «امیدواریم رویه حوزه کما فی السابق در راستای وحدت باشد.»

پایان‌بخش این مجلس دوستانه همراه بود با سخنان حکیمانهٔ‌ٔ استاد عبدالحکیم سیدزاده، معاونت آموزشی و استاد حدیث مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت، وی ضمن گرامیداشت هفته وحدت خاطرنشان کرد:‌ «امیدوارم دو قشر دانشگاهی و حوزوی در دفاع از اسلام و وحدت بین مسلمین روشنگری کنند. وحدت بین اقوام کشور یک عبادت است. برخی فکر می‌کنند وحدت یک امر مصلحتی است و ضروت ایجاب می‌کند، اما به اعتقاد ما وحدت یک وظیفهٔ شرعی و عبادت است و ماستمالی سیاسی نیست. وقتی با این نیت وحدت داشته باشیم این وحدت صادقانه است و با این پندار وقتی‌که در زمینه وحدت گام برداریم این وحدت مثمر ثمر خواهد شد.»

مولانا سیدزاده در ادامه تصریح کرد: «وحدت حقیقی همان واقعیتی است که در صدر اسلام ما داشته‌ایم. حضرت علی رضی الله عنه با حضرت ابوبکر و عمر و عثمان رضی الله عنهم وحدت داشته است. پشت سر آنان در مسجد النبی نماز خوانده است. در مشوره‌های مهم سیاسی از ایشان نظر خواسته شده است و بر نظرشان عمل شده است. این چیزی است که در تاریخ ثبت شده است. ما به این گونه وحدت نیاز داریم نه اینکه به چشم دشمن به یک‌دیگر نگاه کنیم.»

مدیر مجلس علمی عین العلوم گشت در پایان تأکید کرد: «وحدت زمانی تحقق می‌یابد که ما مشترکات را تبیلغ بکنیم. در فضای دانشگاه، استاد دانشگاه شیعه نباید زیرکانه دانشجوی سنی را شیعه بکند و همچنین نباید استاد دانشگاه سنی زیرکانه دانشجویان شیعه را سنی کند. باید از تریبون‌های عمومی و رسانه‌های جمعی تبلیغات روی مشترکات صورت گیرد. متأسفانه امت اسلامی دور افکار و نظریاتش دایره‌ای کشیده است و اسلام را در این دایرهٔ تنگ محدود نموده است و هر چه بیرون از دایره است آنها را از اسلام خارج می‌داند. حال آنکه دایرهٔ اسلام یک دایرهٔ وسیع است و ما نباید آن را تنگ بکنیم.»

همچنین در این دیدار یاد و خاطرهٔ حضرات مولانا سید عبدالواحد سیدزاده و شیخ الحدیث مولانا محمّد یوسف حسین‌پور رحمهما الله، گرامی داشته شد و پیرامون برخی مسائل مربوط به حوزه و تاریخ مختصری از سراوان گفت‌وگو شد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها: