واکنش آنجلینا جولی به خشونت علیه زنان در میانمار

دسته: اخبار , جهان اسلام
بدون دیدگاه
شنبه - 25 نوامبر 2017

آنجلینا جولی در ونکوور از تمام مسوولان و سیاستمداران جهان خواست قدم‌هایی فعالانه و جدی در مقابله با خشونت و سوءاستفاده جنسی علیه مسلمانان و زنان میانمار بردارند.

در یک سخنرانی قدرتمند برای مسوولان حفظ صلح سازمان ملل که در ونکوور گرد هم آمده بودند، آنجلینا جولی از مذاکره‌کنندگان بین‌المللی حل‌ و فصل ستیزه‌ها خواست نقش خود در پیشگیری و تنبیه خشونت جنسی را جدی‌تر بگیرند.

جولی خشونت جنسی را «یک مانع اساسی برای دستیابی به برابری زنان و حقوق انسانی کامل‌» خواند و از حضار خواست خشونت جنسی را به‌عنوان یک سلاح بشناسند و نقش خود برای جلوگیری از به وقوع پیوستن آن را تمام و کمال ایفا کنند.

وی گفت:‌ خشونت جنسی از یک گلوله ارزان‌تر است و عواقبی طولانی‌مدت و ماندگار دارد که با پیش‌بینی‌پذیری منزجرکننده آشکار می‌شوند و همین باعث می‌شود تا این حد به‌طور بی‌رحمانه‌ای تاثیرگذار باشد.

او این سخنان را در قالب سخنرانی اصلی «کنفرانس وزارتی دفاع از صلح‌بانی سازمان ملل» در ونکوور ایراد کرد و همان‌طور که خودش اشاره کرد، ‌حرف‌های او در دورانی بیان می‌شوند که تضادهای فعلی آشکارا نشان‌دهنده این هستند که چطور از خشونت جنسی به عنوان یک سلاح استفاده می‌شود.

او به آوارگی دسته‌جمعی مسلمانان روهینگیا که در میانمار به وقوع می‌پیوندد، اشاره کرد. خود سازمان ملل مدتی پیش اعلام کرد که تقریبا تک‌تک مهاجران زنی که از کمپ‌های موقتی واقع در بنگلادش فرار کرده‌اند، بازمانده یا شاهد خشونت جنسی از جمله تجاوز هستند.

جولی گفت: این تجاوز و حمله‌ای است که به‌منظور شکنجه‌ کردن، ایجاد وحشت، مجبور کردن مردم به گریختن و تحقیر کردن آنها طراحی شده است. چنین چیزی کاملا به سوء‌استفاده از قدرت مرتبط است. این رفتاری جنایت‌کارانه است.

وی از رهبران بین‌المللی انتقاد کرد که با تجاوز و حمله جنسی مثل محصولی ناگزیر از تضادهای خشونت‌بار برخورد می‌کنند و طوری با آن رفتار نمی‌کنند که انگار یکی از مسائل مرکزی است که صلح‌بانان باید با آن مواجه شوند و آن را تنبیه کنند.

منبع: parsine


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها: