واکنش‌ اتحادیه جهانی علمای مسلمان به قرار گرفتن در فهرست تروریسم

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - 25 نوامبر 2017

احمد الريسونی، معاون اتحادیه جهانی علمای مسلمان افزودن نام این اتحادیه به رهبری شیخ یوسف القرضاوی به لیست تروریسم برخی کشورهای عربی را سیاسی خواند.

به گزارش سنت‌آنلاين، احمد الريسونی، معاون اتحادیه جهانی علمای مسلمان در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی ضمن انتقاد از اقدام اخیر عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین به قرارد دادن این «اتحادیه جهانی» و «شورای بین المللی اسلامی» در لیست تروریسم، تاکید کرد که این اقدام سیاسی بوده و هیچ‌گونه پایه قانونی ندارد.

وی اظهار داشت: «این اقدام بی‌معنی و پوچ است. بدون هیچ پایه و اساس حقوقی و قانونی شیخ یوسف القرضاوی دبیر کل اتحادیه جهانی علمای مسلمان را حامی تروریسم خوانده و در این لیست قرار دادند. همچنین مصر غیابا حکم اعدام ایشان را صادر کرد. این اقدام برای من فاقد اعتبار است.

ادامه دشمنی کشورهای عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین فایده‌ای برای کسی ندارد. اینکه «اتحادیه جهانی علمای مسلمان در لیست تروریسم قرار گرفت نشان می‌دهد که ما در مسیر درستی قرار داریم.»

گفتنی است روز گذشته کشورهای مصر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که «اتحادیه جهانی علمای مسلمان» به رهبری شیخ یوسف القرضاوی و «شورای بین المللی اسلامی» که مقر آن در دوحه است و همچنین 11 شخصیت دیگر را به فهرست تروریسم خود افزوده اند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها: