همايش دانش آموختگي دارالعلوم رحمانيه سرباز برگزار شد

دسته: خبر و گزارش
یک دیدگاه
دوشنبه - 13 نوامبر 2017

به گزارش سنت‌آنلاين، همايش دانش آموختگي دارالعلوم رحمانيه سرباز با حضور شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد، مولانا عبدالکريم حسين‌پور، شيخ الحديث مولانا محمد دهقان، مولانا عبيدالله افروخته، مولانا عبدالاحد ملازهي، مولانا فتحي محمد نقشبندي، مولانا حافظ عبدالله ملازهي، مولانا محمد عثمان قلندرزهي، مولانا فضل الرحمن کوهي، بخشداران پيشين و کلات سرباز و ديگر علما و مسئولين شامگاه دوشنبه تاريخ (1396/8/21) برگزار شد.

مولانا عبدالاحد مدير داخلي مدرسه عزيزيه انزاء اولين سخنران اين مراسم بخشي از سخنان خود را به شيخ الحديث مولانا محمديوسف حسين‌پور رحمه الله اختصاص داد و اظهار کرد: شيخ الحديث مولانا محمديوسف حسين پور رحمه الله هميشه زينت مجالس ما بود، شخصيتي که همواره به ياد مرگ بود و مرگ ايشان دنيا را دگرگون کرد و اکنون چشمان ما از ديدن فرزند ارشد ايشان خنک مي‌شود.

مولانا ملازهي در ادامه افزود: بايد هميشه دست نياز را به بارگاه الهي دراز کنيم، خداوند به ما خيلي نزديک است, کوشش کنيم گناهانمان بخشيده شوند.

مولانا فتحي محمد نقشبندي طي سخنانش در اين محفل گفت: شهرستان سرباز اولين حافظ قرآن را داشته و اولين ختم قرآن در نماز تراويح در همين سرباز بوده است.

مولانا نقشبندي در ادامه سخنانش به بحث امنيت پرداخت و بيان کرد: امنيت در رأس است و مسؤوليت آن متوجه دولتمردان است و ملت بايد با آنان همراهي کنند, بلوچ پاسداري از اين آب و خاک را ايمان خود دانسته است,مرز بهترين فرصتي براي حفظ و نگهداري مردم است,من به دولتمردان اطمينان مي‌دهم که اگر مرز را براي خدمت مردم باز کنند، مشکلات کمتر مي‌شود,ما انتظار بي‌جهت از دولت نداريم.

ايشان فرمود: الحمد لله مردم خونسرد و صبوراند و اميدواريم مسؤولين چاره‌انديشي کنند و استاندار جديد راهگشا باشد و شيخ الاسلام حتما عرض اين مردم را به گوش مسؤولين برساند.

در اين بخش از مراسم شيخ الحديث مولانا محمد دهقان در موضوع رزق حلال به ايراد سخن پرداخته و فرمود: حضرت خالد از پيامبر صلي الله عليه وسلم پرسيد چکار کنم که دعايم قبول شود؟ فرمود: از حرام، کسب حرام پرهيز کن و رزق حلال به دست بياور؛ زيرا رزق حلال شرط براي قبولي دعاست. با طلب حلال انسان محبوب پروردگار مي‌شود.

استاد برجسته حديث مدرسه علوم ديني عين العلوم گشت در ادامه خاطرنشان کرد: پروردگار چه دستوري به انبيا داده، همان را به مؤمنان داده است که رزق حلال بخوريد.

در ادامه برنامه‌ها مهندس سايگاني بخشدار سرباز خواستار ارتقاي اين بخش به شهرستان شده و بيان داشت:اين بخش عالِم‌پرور است و با صدهزار نفر جمعيت و ۶۰۵۰ کيلومتر مسحت بزرگ‌ترين بخش کشور است و از ۱۰ شهرستان استان بزرگ‌تر؛ لذا ما خواستار ارتقاي آن به شهرستان هستيم.

مولانا فضل الرحمن کوهي طي سخناني اظهار نمود:شاه ولي‌الله مي‌نويسد: اگر انسان مي‌خواهد انقلابي باشد، به نماز تهجد بسيار توجه کند که الله تعالي به او افکار انقلابي مي‌دهد.

الله تعالي در وقت تهجد ندا مي‌دهد که چه کسي خواهان بخشش گناهان است تا او را ببخشايم,از رها کردن گناه و نماز تهجد خواندن انسان قوي مي‌شود.

وي در بخشي ديگر از سخنانش به قصه شهادت حضرت عبدالله بن زبير و صبر مادرش حضرت اسما پرداخت.

مولانا محمد عثمان اين مجالس را سبب تقويت ايمان دانست و فرمود: اين مدارس محافظ‌اند و خداوند حفظ احاديث را به علما سپرده است تا نگذارند احاديث تحريف شود و فقه اسلامي تحريف گردند.

ايشان در ادامه در اوصاف علماي ديوبند خاطرنشان کرد: علماي ديوبند از تمام بدعات و خرافات به‌دور هستند.

در ادامه، اين همايش پي گرفته شد با سخناني چند از دکتر درخشان. وي با ذکر اين مطلب که، علما بايد پاسخگوي مشکلات و پرسش‌هاي مردم باشند يادآور شد: مردم ما برابري مي‌خواهند و بايد حقشان داده شود.

سخنران پاياني اين مراسم حضرت شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد بود که اين جلسه را يک فرصتي براي همه و منطقه دانسته و اظهار کرد: انسان موجود خامي است، تا زانو نزند و تسليم خدا نشود و برنامه ديني را پياده نکند، امکان ندارد انسان بشود. برنامه رب العالمين انسان را مي‌سازد و بهشتي مي‌گرداند، پيامبر ماهرترين استاد است.

مديريت مدرسه ديني دارالعلوم مکي زاهدان خاطرنشان کرد: مرز بايد با مديريت و برنامه‌ريزي باز شود، رئيس جمهور بايد در اين استان براي برخي کالاها که مشروع و ممنوع‌اند، اجازه بدهد، بايد دست مردم آزاد باشد، هرگاه جلوي کار مشروع را گرفتيم، کارهاي نامشروع بيشتر مي‌شود.

شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد در ادامه خشونت را به نقصان همه دانسته و افزود: از راه درست پيگير مطالباتمان هستيم، رهبر در نامه اخير تکليف همه را روشن کردند.

من خير شما را مي‌خواهم، امنيت حفظ شود،مردم ايران به ما کمک مي‌کنند که به خواسته‌هايمان برسيم، اخوت بايد حفظ شود و الحمدلله در ميان علماي ما اختلاف نيست، مسائل و نظريات اختلافي را نبايد بر منابر بيان کرد که دلي رنجيده شود.

در اين مراسم از ۴۲ نفر دانش‌آموخته و حافظ دختر و پسر تقدير شد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
لباس مجلسی سایز بزرگ زنانه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهار شنبه 6 دسامبر 2017 - 7:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به
کارتون ادامه بدین