نماینده‌ای که عذرخواهی بلد نیست!

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
سه شنبه - 28 نوامبر 2017

نويسنده: کتايون محمودي/ روزنامه‌نگار اهل‌سنت کورد

متن توجیه نامه‌ی آقای شهاب نادری، نماینده مردم پاوه را با دقت خواندم. هر خط که جلوتر می‌آمدم، منتظر بودم تا عذرخواهی شان را ببینم و ندیدم. طعنه‌ی زبانی ایشان به مولانا عبدالحمید، گزند و نیشتری بر رهبر ملتی بود، که مثل ایشان، نه مقطعی… که همیشه کنارمردم هستند. اگر عالی جناب نادری، بواسطه‌ی تبلیغات و خرج یک ماهه‌ی، حوزه‌ی انتخابیش، چهارسال می‌تواند تریبون دستش باشد، باید فراموش نکند که مولانا هم سن ایشان برای مردم هر هفته سخن گفته‌اند! یک ملت گوش به فرمان دارند که اگر اراده کنند، موازنه‌ی انتخابات، حتی از نوع ریاست را بر هم می‌زنند… کسی مثل آقای نادری، باید بسیار مواظب باشند با کی و چه می‌گویند! سایه‌ی کسی مثل مولانا، آنقدر کوتاه نیست که هر کس به خودش، اجازه‌ی اظهار نظرهای ناشیانه بدهد…..
آقای نادری!
یادتان باشد، وقتی شما هنوز ساعت دقیق زلزله را شک داشتید، نماینده و محموله و کمک نقدی ایشان، در راه سرپل بود ….
مردم یادشان می‌ماند، گر چه مقطعی ممکن است فراموش کنند، ولی هر بار نام شما، تداعی می‌کند که چه گفته‌اید! حرفتان را زدید و به گمانم فهمیدید که چقدر بی‌موقع و نابجابود… منتظر بودیم تا عذرخواهی کنید، ولی حتی عذر خواهی هم بلد نیستید!
نماینده‌ی مردمی که فرهنگ عذر خواهیش، ضعیف باشد و جسارت آن را نداشته باشد، صلاحیتش زیر علامت سوال بزرگی است که باید برایش جواب قانع کننده داشته باشد!
این که ما بلد نباشیم جای زخم زبان هایمان را ترمیم کنیم، باید بگردیم که چه چیز این حس مقبول را در ما خفه کرده و از به زبان آوردنش ابا داریم؟ نماینده‌ی مردمی که کارش را توجیه کند و بخاطر جریحه دارکردن روح مردمی و اهانت به رهبری، عذرخواهی نکند، از چشم مردم افتاده است، هر چند صندلی سبز بی‌وفای وکالت مردم را هنوز حفظ کرده باشد! صلاحیت و مقبولیت یک نفر، در مقام‌ها، با نمره‌ی مردم، ابقا می‌شود، و گرنه خیلی‌ها در جای که ایستاده‌اند سقوط کردهاند…
یادتان بماند که کجای این مقوله ایستاده‌اید؟


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲
برچسب ها: