نخستین مسجد در «داونتری انگلیس» افتتاح شد

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 22 فوریه 2018

به گزارش سنت‌آنلاين؛ نخستین مسجد شهر داونتری در نورث همپتون واقع در انگلستان، با حضور رهبران مذهبی مسلمان و شخصیت‌های سیاسی و دینی کاتولیک و متدویست طی مراسمی افتتاح شد.

این مسجد برای استفاده 35 خانواده مسلمان مي‌باشد که در یک محله مسیحی‌نشین زندگی می‌کنند.

ساختمان این مسجد پیش از این توسط شهرداری مصادره شده بود اما مسلمانان محلی کمپین جمع‌آوری کمک‌های مالی ایجاد کرده و موفق به افتتاح این مسجد شدند.

رامض الحق، سخنگوی مسلمانان در این باره گفت: ساکنان مسلمان این منطقه مدت‌هاست نیاز به یک مسجد برای عبادت داشتند. به مدت 8 سال یک طبقه را اجاره کرده بودند که نقش نمازخانه و هم‌چنین مکانی برای اجتماعات اسلامی را ایفاء می‌کرد که شهرداری این منطقه را برای توسعه شهری گرفته بود.

وی در ادامه افزود: ما برای این پروژه نیاز به 200 هزار یورو داشتیم که بالاخره موفق شدیم مقدار زیادی از آن را از میان مردم، از طریق قرض الحسنه و دیگر مساجد کنیم.

رهبران مذهبی ادیان دیگر و شخصیت‌های سیاسی و حقوقی نیز برای نشان دادن همبستگی و حسن نیت‌شان در این مراسم حضور داشتند که از جمله آن‌ها: کشیش کلیسای متدویست، رهبر کلیسای کاتولیک رومی، رئیس پلیس و شهردار شهر بودند.

بدرالسلام امام جماعت این مسجد نیز طی سخنانی بر اهمیت مساجد تاکید کرد و به هم‌زیستی میان ادیانی و ضرورت احترام به حقوق همسایگان در آموزه‌های اسلام اشاره کرد.

منبع: حوزه


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲
برچسب ها: