نجات فلسطین با تغییر خویشتن

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
سه شنبه - 2 ژانویه 2018

نويسنده: شیخ علی طنطاوی/ ترجمه: زبیر حسین‌پور

صلاح‌الدین ایوبی قدس را – بعد از مالکیت ۹۱ سالهٔ اروپاییان بر آن- برگرداند. آیا امروز در بازپس گرفتنش شک دارید در حالی که یهود هفت (و امروز ٦٩) سال است که آن را تصرف کرده است؟

صلاح‌الدین آن را پس گرفت، در حالی که تمام دولتها و پادشاهان اروپا در کنارش بودند و از آن حمایت می‌کردند؛ آیا ما نمی‌توانیم آن را از مشتی بیگانه باز گیریم؟

دولتهای صلیبیان بیش از صد سال استمرار داشتند، اما الآن کجایند؟ ما بسان بیداری امروزمان نبودیم؛ با ما در تعامل بودند و ما از آنها قطع رابطه نکرده بودیم، چنانكه با اسرائیل قطع رابطه کرده‌ایم. همگی با آن پیمان بسته بودیم حتىٰ دمشق نیز باری با صلیبی‌ها علیه مجاهد اوّل؛ عمادالدین پیمان بست، حشاشین با آنان پیمان بسته بودند و پیش از آن شاور پیمان بسته بود، اما با وجود این اثری از صلیبی‌ها باقی ماند؟

امتی که صلاح‌الدین را بیرون آورد، بدتر از حالت امروز ما بود و بیشتر تجزیه شده و معایب بدتری داشت؛ هنوز از اینکه امروزه هم مانند صلاح‌الدین را بیاورد، درمانده نیست.

نکبت فلسطین با صلیبی‌ها صدبرابر بدتر از نکبتش با اسرائیل است که به سلامتی گذشت، آیا در اینکه ما فلسطین را نجات دهیم، شک دارید؟ من، قسم به خدایی که معبودی جز او نیست! اگر بر روی زمین ٤٠ مسلمان هم باقی بماند، شک ندارم که قدس را باز خواهند گرفت و من نسبت به کسی که در این حقیقت شک کند، شک دارم! دربارهٔ درک او نسبت به طبیعت این امت شک دارم، نسبت به عقلش، نسبت به عرب بودنش و نسبت به مسلمان بودنش شک دارم!

این زمانی می‌شود که ما خود را تغییر دهیم و به دین خود برگردیم و به خاطر اعلای کلمهٔ پروردگارمان جهاد کنیم.

اگر ما درمانده‌ایم از اینکه به مثل سیرهٔ صلاح‌الدین برگردیم تا برای ما همانند پیروزی حطین نوشته شود، بدانیم که از نسلهایمان افرادی پیدا خواهد شد که از ما پاکتر و پاکیزه‌تر باشند و آنان فلسطین را باز خواهند گرفت؛ إن شاء الله.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳
برچسب ها: