ميلاد پيامبر، عاملي براي از بين بردن اختلافات و ايجاد وحدت ميان مسلمانان

دسته: اخبار , ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - 4 دسامبر 2017

همايش “محمد، بشير وحدت” با حضور ائمه جمعه و جماعات استان‌هاي خراسان صبح (12 آذر 1396) در مشهد برگزار شد.

به‌گزارش سنت‌آنلاين، مولانا سيد احمد عبدالهي امام جمعه اهل‌سنت شهر اسديه خراسان جنوبي در اين همايش با بيان اينکه: هفته وحدت بايد عاملي براي از بين بردن اختلافات و ايجاد وحدت ميان مسلمانان باشد، اظهار کرد: پيامبر اسلام -صلي الله عليه وسلم- چهره بشريت را از غبار جهل و ناداني پاک و امت اسلامي را به سرزمين هدايت و انسانيت رهنمون ساخت.

ايشان در ادامه تصريح کرد: هفته ميلاد پيامبر بايد عاملي براي از بين بردن اختلافات و ايجاد وحدت و برادري ميان مسلمانان باشد، اگر مسلمانان وحدت حقيقي را در بين خود ايجاد کنند شکي نيست که عزت و سربلندي از ايشان خواهد بود. وحدت مسلمانان يک امر ضروري است و قبل از آنکه وحدت را يک کار مصلحتي بدانيم وحدت مسلمانان يک دستور قرآني است. در اين راستا دشمنان اسلام که دل به تفرقه بسته‌اند و حربه تفرقه را به عنوان حربه برتر انتخاب کردند هرگز پيروز و موفق نخواهند شد.

مولانا عبداللهي خاطرنشان ساخت: لازم است که هم از نظر عقلي و هم از نظر آيات و روايات، مسلمانان وحدت و برادري را در بين خود نهادينه کنند تا دشمنان نتوانند به اسلام ضربه بزنند. هفته وحدت که به مناسبت ميلاد پيامبر اکرم -صلي الله عليه وسلم- منعقد مي‌شود مي‌تواند عاملي براي رساندن پيام اتحاد و محبت براي مسلمانان باشد.

امام جمعه اهل سنت اسديه يادآور شد: وجود شخص رسول خدا عاملي براي از بين بردن همه اختلافات و تفرقه‌ها بود و همه حول محور قرآن و رسالت جمع شدند؛ بنابراين، هفته ميلاد پيامبر نيز بايد عاملي براي از بين بردن اختلافات و ايجاد وحدت و برادري ميان مسلمانان باشد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها: