ممانعت از سفر علما و جماعت‌های تبلیغی به دور از انصاف است

دسته: اخبار , خبر و گزارش , ویژه
بدون دیدگاه
یکشنبه - 28 ژانویه 2018

مولانا خدابخش اسلامدوست در مراسم نماز جمعه (۶بهمن۹۶) رمین چابهار با اشاره به ممانعت از سفر علما و جماعت‌های تبلیغی ضمن انتقاد، این ممنوعیت‌ها را «به دور از انصاف و خلاف شریعت» و « خلاف قانون اساسی» دانست و بر رفع این محدودیت‌ها تاکید کرد.

به گزارش سنت‌آنلاين، مولانا خدابخش اسلامدوست در این مراسم اظهار داشت: طبق حدیث پیامبر علما وارثان انبیا هستند همانطور پیامبران وظیفه دعوت داشتند علما هم وظیفه دارند که جهت دعوت مردم سیر و سفر کنند و آنها را به طرف دین متوجه نمایند. چون علما جانشینان پیامبرانند و همچون آنان خیرخواه می‌باشند.

امام جمعه رمین با انتقاد از ممانعت سفر حضرت شیخ‌الاسلام به خارج از  استان فرمود: جای بسی تعجب و تأسف است که بعضی از علمای بزرگ ما اجازه سفر به استانی دیگر نداشته باشند. واقعا به دور از انصاف است که حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید اجازه سفر از بلوچستان به استان‌های دیگر نداشته باشد.

ایشان در ادامه با این ممانعت‌‌ها را خلاف قانون دانستند و افزود: چه قانونی به شما چنین اجازه‌ای می‌دهد؟ این ممانعت بر اساس چه قانونی است؟ قرآن، حدیث یا قانون اساسی؟ ممانعت حضرت شیخ‌الاسلام از سفر ایشان به استانی دیگر آن‌هم در کشور خود اگر نابرابری نیست پس چیست؟ممنوعیت عالمی دلسوز و خیرخواه برای ملت و دولت چون حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به دور از انصاف است.

استاد برجسته جامعة الحرمین الشریفین چابهار ممانعت از سفر علما را خلاف خواست امت اسلامی و نظام دانستند و تأکید کرد: ممانعت از چنین شخصیت‌هایی که هم برای ملت و دولت خیرخواه هستند چه معنایی دارد؟ کسانی که مرتکب چنین اشتباهاتی شدند توجه داشته باشند که چنین اشتباهاتی موجب فساد، مشکلات و بدبینی در جامعه می‌شود. چنین اشتباهاتی خلاف رویکردهای نظام و امت اسلامی است.

خطیب جمعه رمین چابهار د‌ر ادامه وجود علمای دلسوز را فرصت دانست و گفت: علمای خیرخواه و دلسوزی چون شیخ‌الحدیث مولانا عبدالرحمن و حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید و همچنین علمای شیعه د‌ر کشور فرصت‌هایی هستند که باید از آنها  برای پیشرفت جامعه  استفاده شود‌. و نباید این فرصت‌ها را تهدید بدانند.

ایشان همچنین از ممانعت‌ سفرهای جماعت‌های تبلیغی انتقاد کرد و فرمود: ممانعت از جماعت‌های تبلیغی که صرفا از الله و رسولش می‌گویند نیز بی معناست. حکومت‌ها و ملت‌ها به این نکته توجه کنند که جماعت و تبلیغ چنان نهضتی است و به چنان بلوغی رسیده است که کسی توان جلوگیری از رشد آن را ندارد . اگر کسی هم از آن جلوگیری کند جز بدنامی خود کاری انجام نداده است.

ایشان ادامه داد: جماعت و تبلیغ نهضتی است که منحصر به کشوری خاص نیست. نهضتی که مرزی جز مرز اسلام ندارد. اگر کشور سعودی یا ایران و یا پاکستان از آن جلوگیری کنند هم سعودی بدنام می‌شود و هم ایران و پاکستان.

مولانا اسلام‌دوست در پایان خطاب به ملت‌ها و دولت‌ها فرمود: نصیحت ما به ملت‌ها و دولت‌ها این است که محدودیت‌هایی که خلاف شریعت و قانون هستند را کنار بگذارند و جماعت و تبلیغ و علما را در انجام وظیفه دعوت آزاد بگذارند.

منبع: کانال مولانا اسلام دوست


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها: