مسلمانان کانزاس خواستار افزایش امنیت مساجد شدند

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
چهار شنبه - 20 دسامبر 2017

مسلمانان شهر «ویچیتا» در ایالت کانزاس آمریکا پس از آنکه فردی در فیسبوک با قرار دادن پست تهدیدآمیز سبب بروز نگرانی میان آن‌ها شد، خواستار اتخاذ تدابیری برای افزایش امنیت مساجد شدند.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از خبرگزاري مسجد، این فرد در پست خود در شبکه‌های اجتماعی پیشنهاد داد از مرکز اسلامی ویچیتا به عنوان هدف تیراندازی استفاده شود.

حسن مدی، یکی از مسلمانان ویچیتا، این که کسی بخواهد مکان عبادی مسلمانان را هدف قرار دهد، را وحشت‌انگیز خواند.

وی گفت: وقتی کسی در یک شبکه اجتماعی پیشنهاد کند که از ساختمان یک مرکز اسلامی به عنوان هدف تیراندازی استفاده شود، مسئله‌ای است که باید بسیار جدی گرفته شود.

مدی افزود: خانواده‌ها به همراه کودکانشان برای عبادت به این مکان می‌آیند و اینکه این مکان هدف تیراندازی باشد، کاملاً وحشت‌آور و غیرقابل قبول است. ما برای کسی که این پست را گذاشته دعا می‌کنیم؛ زیرا فرد جاهلی است.

وی گفت: شاید این فقط یک شوخی باشد اما در جوامع دیگر چنین اتفاقی برای مردمی که به کلیسا، مسجد یا کنیسه می‌رفتند، رخ داده است. امیدواریم که پیش از وقوع هر اتفاقی، اقدامات لازم در مورد آن انجام شود.

جامعه مسلمانان ویچیتا خواستار بررسی بیشتر در این زمینه شده‌اند.

شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، بزرگ‌ترین سازمان حامی حقوق مسلمانان آمریکا نیز اعلام کرد: با توجه به وقوع حوادث تیراندازی به مردم در سراسر کشور، معتقدیم که این یک تهدید جدی علیه یک مکان عبادی است و باید به عنوان یک جنایت بالقوه مورد بررسی قرار بگیرد.

این سازمان افزود: ما از پلیس می‌خواهیم که ضمن همکاری با رهبران مسلمان منطقه، امنیت این مسجد را افزایش دهند.

شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی همچنین از دیگر مساجد خواسته تا اقدامات امنیتی لازم را برای محافظت از خود و نمازگزاران به کار گیرند و برای این کار کتابی با عنوان «بهترین اقدامات برای امنیت مساجد و جوامع اسلامی» منتشر کرده و در اختیار مساجد سراسر آمریکا قرار داده است.

از زمان انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا و انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور این کشور، گفتمان اسلام هراسی و حملات علیه مسلمانان و اماکن اسلامی افزایش چشمگیری یافته است.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷
برچسب ها: