مسلمانان واشنگتن شعار مرگ بر رئیس جمهور سردادند

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - 29 ژانویه 2018

تجمع اعتراضی صدها شهروند آمریکایی به دعوت شورای روابط اسلامی آمریکا و در اعتراض به صدور فرمان اجرایی «ممنوعیت سفر» از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای شهروندان چند کشور مسلمان، صورت گرفت.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از مهر؛ آمریکایی در اعتراض به سیاست‌های نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و اقدامات وی علیه مسلمانان در واشنگتن دسی تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی به دعوت شورای روابط اسلامی آمریکا (CAIR) و در اعتراض به صدور فرمان اجرایی«ممنوعیت سفر» از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای شهروندان چند کشور مسلمان، صورت گرفت.

معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی ضد ترامپ شعارهای «نه به ممنوعیت علیه مسلمانان» و «دست از برچسب زدن به مسلمانان بردارید» , “ناهندگان را میپذیریم”, “ترامپ دروغگو است” و “اسلام هراسی هرگز”, سر دادند.

در ادامه این برنامه، فعالان سیاسی و حقوق بشر در حمایت از مسلمانان، روبه‌روی کاخ سفید نماز جماعت اقامه کردند. بعد از نماز، معترضان با راهپیمایی از مقابل کاخ سفید و با تجمع در برابر هتل اینترنشنال که متعلق به ترامپ است، شعارهای «شرمت باد، شرمت باد» سردادند.

یک معترض آمریکایی گفت: چیزی که امروز ما شاهد آن هستیم، سیاست‌های خصمانه‌ای است که مسلمانان و مهاجران را در آمریکا هدف قرار داده است.

وی افزود: ترامپ مردم را بخاطر مذهبشان و ملیتشان هدف قرار می دهد .ما اینجا آمدیم که بگوییم علیه اینگونه اقدامات می‌ایستیم و مقاومت می‌کنیم. ما اجازه نخواهیم داد که که کشورمان به محلی برای اجرای سیاستهای نژادپرستانه تبدیل شود.

یک شهروند مسلمان آمریکایی هم گفت: ما امروز اینجا آمدیم که به رئیس‌جمهور ترامپ نشان دهیم که تمام سیاست‌هایش ضد آمریکا و مردم آمریکاست. می‌خواهیم به ترامپ یادآوری کنیم با سیاستهایش نمی‌تواند بین مردم فاصله بیندازد.

معترض دیگری هم گفت: به ترامپ می‌گویم که هر گونه ممنوعیت علیه مسلمانان، اشتباه، غیر قانونی، غیر اخلاقی و نادرست است. ما تا اخراج دونالد ترامپ از کا خ سفید آرام و ساکت نخواهیم نشست.

صدها شهروند آمریکایی با برگزاری تجمع اعتراض آمیز استیضاح ترامپ از سوی کنگره را خواستار شدند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها: