مسلمانان سوئد خواستار مجوز پخش اذان از بلندگوهای مسجد شدند

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
چهار شنبه - 14 فوریه 2018
مسلمانان سوئد خواستار مجوز پخش اذان از بلندگوهای مسجد شدند

مسلمانان سوئد از پلیس این کشور خواستند، به حقوق شهروندی آنان احترام گذاشته شده و مجوز پخش اذان از بلندگوهای مساجد در روزهای جمعه داده شود.

به گزارش سنت‌آنلاين؛ بنیاد مسلمانان «وکشو» در سوئد درخواست نامه‌ای به اداره پلیس این شهر داده و خواستار پخش اذان سه دقیقه‌ای از بلندگوهای مسجد در روزهای جمعه شدند.

اسماعیل ابوهلال امام جماعت این مسجد در این باره گفت: ما می‌خواهیم جامعه اسلامی در سوئد اینجا را خانه خودشان بدانند. مسلمانان باید به فرهنگ دینی‌شان افتخارکنند و احساس نکنند که باید آن را مخفی کنند.

وی در ادامه گفت: ما بر این باور هستیم که اذان می‌تواند تاثیر مثبتی در شهر داشته باشد و به مسلمانان در هم نوا شدن و سازگار شدن با جامعه کمک کند، به ویژه در شهر ما که آخرین آمارگیری‌ها در سال 2008 نشان داده که 58% ساکنان آن پیشینه خارجی دارند.

ابوهلال در ادامه افزود: مجوز پخش اذان در مساجد اثباتی برای آزادی دینی خواهد بود. مسلمانان در این «وکشو» گردشگر یا رهگذر نیستند! ما اینجا زندگی می‌کنیم!

در این میان پلیس اعلام کرده، با توجه به اینکه چنین اجازه‌ای در شهر «استکهلم» به مسلمانان داده شده ممکن است جامعه اسلامی در «وکشو» نیز مجوز پخش اذان در مساجد در روزهای جمعه را دریافت کنند.

لازم به ذکر است اوایل این ماه مقامات دولتی در شهری در شمال غربی آلمان، تنها به سبب شکایت دو تن، مانع از پخش اذان از بلندگوهای مسجدی شدند.

منبع: حوزه


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵
برچسب ها: