مخالفت چین و روسیه با قطعنامه سازمان ملل درباره میانمار

دسته: اخبار , جهان اسلام
بدون دیدگاه
دوشنبه - 25 دسامبر 2017

مجمع عمومی سازمان ملل در حالی قطعنامه حمایت از حقوق مسلمانان روهینگیا را تصویب کرد که چین و روسیه از مخالفان این قطعنامه هستند.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از ايکنا، مجمع عمومی سازمان ملل در حالی با ۱۲۲ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۲۴ رأی ممتنع، قطعنامه حمایت از حقوق مسلمانان روهینگیا را تصویب کرد که چین و روسیه در بین مخالفان بودند.

این قطع‌نامه که دیروز (سوم دی‌ماه) تصویب شد، از میانمار می‌خواهد که ضمن اعطای حق کامل شهروندی به مسلمانان روهینگیا امکان بازگشت آن‌ها به این کشور را فراهم کند.

همچنین مجمع عمومی سازمان ملل از میانمار خواست تا به سرکوب نظامی علیه مسلمانان روهینگیا پایان دهد و اجازه دهد که فرستاده ویژه‌ای از سوی سازمان ملل این مسئله را پیگری کند.

این قطع‌نامه از سوی سازمان همکاری اسلامی ارائه شده بود که با ۱۲۲ رأی موافق در برابر ۱۰ رأی مخالف به تصویب رسید.

چین، روسیه، کامبوج، لائوس، فیلیپین و میانمار از جمله کشورهایی بودند که به این قطع‌نامه رأی مخالف دادند.

پیش از رأی‌گیری، «هائو دوسوآن» نماینده میانمار در سازمان ملل مدعی شد که این قطع‌نامه دارای انگیزه سیاسی و ناقص است و با نیت اعمال فشار سیاسی بر کشورش ارائه شده است.

سوآن در ادامه از آنچه شدت گرفتن تضعیف و تحقیر سازمان‌دهی شده علیه دولت میانمار و نیروهای امنیتی این کشور خواند ابراز نگرانی کرد.

این در حالی است که در نتیجه خشونت‌های اخیر نظامیان و افراط‌گرایان بودایی در میانمار که از شهریور ماه امسال آغاز شده شمار زیادی از مسلمانان روهینگیا کشته و ۶۲۰ هزار نفر در کشورهای همسایه آواره شده‌اند


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها: