مالزی و اندونزی خواستار تجدیدنظر آمریکا در به رسمیت شناختن قدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شدند

دسته: اخبار , جهان اسلام
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 7 دسامبر 2017

وزارت خارجه مالزی و رئیس‌جمهور اندونزی با صدور بیانیه‌ای از آمریکا خواستند که در تصمیم خود برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند و در خصوص این اقدام واشنگتن ابراز نگرانی شدید کردند.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از خبرگزاري فارس، وزارت خارجه مالزی با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد که تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل به تمامی تلاش‌ها برای حل مسئله فلسطینیان و صهیونیست‌ها پایان می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: «این اقدام نه تنها برای امنیت و ثبات منطقه پیامدهای عمیقی خواهد داشت بلکه احساسات را تحریک می‌کند و تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم را بسیار دشوارتر می‌کند».

وزارت خارجه مالزی تصریح کرد: «مالزی تصریح می‌کند که موضوع قدس، مرکز انگیزه و هدف فلسطینیان است و از تمامی اعضای سازمان ملل درخواست می‌شود که هرگونه تغییر در مرزهای قبل از 1967 از جمله در ارتباط با قدس را به رسمیت نشناسند».

در این بیانیه آمده است: «هرگونه تلاش برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، برقراری یا انتقال هرگونه نمایندگی دیپلماتیک به این شهر، نه تنها تهاجم علیه امت عرب و اسلام قلمداد می‌شود بلکه نقض حقوق مسلمانان و مسیحیان است».

طبق این گزارش، این تصمیم همچنین نقض حقوق ملی مردم فلسطین از جمله حق خودمختاری آن‌ها و همچنین نقض شدید قوانین بین‌الملل و همچنین نقض قطعنامه‌های 252 (1968)، 267 (1969)، 465، 476 و 478 (1980) شورای امنیت سازمان ملل و همچنین قطعنامه اخیر 2334 (2016) می‌باشد.

وزارت خارجه مالزی در ادامه تأکید کرد: «به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل نه تنها به رسمیت شناختن حقیقت موجود نیست، بلکه نمایانگر حمایت از سیاست‌های اسرائیل است که اکثر این سیاست‌ها در تضاد با قوانین بین‌الملل می‌باشد. زور نمی‌تواند حق باشد».

«جوکو ویدودو» رئیس‌جمهور اندونزی روز پنجشنبه (امروز) تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را محکوم کرد و گفت: «اندونزی به شدت به رسمیت شناختن یک‌جانبه قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را محکوم می‌کند و از آمریکا می‌خواهد تا در این تصمیم تجدیدنظر کند».

وی ادامه داد: «این اقدام می‌تواند به امنیت و ثبات جهانی آسیب وارد کند».


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها: