قلب هدیۀ پُرارج خداوندي

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
دوشنبه - 5 مارس 2018

نويسنده: آصف حیدري

دل آدمي گرانمایه‌ترین هدیه‌اي است که خداوند (ج) در نهاد انسان به ودیعت نهاده است. دل مي‌تواند مهبط انوار الهي و منبع فروزندگی‌ها باشد؛ پس چه زیباست که این گوهر پُرارج و والا را به خسي نفروشیم و با تیره‌گی‌های روزگار فریبنده، مکدر و فرسوده‌اش نگردانیم. چه بسا قلب‌هایي که سالیان سال می‌گذرد، اما همواره خزانۀ ناهنجاری‌ها و افکار ناسالم هستند، قلب‌هایي که هیچ گاه براي خالق حقیقي خالي نشده‌اند، بلکه به مالکان قُلابي و ساختگی فروخته شده‌اند، دلهایي که به زر و سیم و کالاهاي بي‌ارزش دنیا فروخته شده‌اند و همواره در گرو چنین آشفته بازاری هستند!
آدمي باید قلبش را براي خداوند خالي گرداند و پرده‌هاي غلیظ و حجاب‌هاي محکم هوا و هوس را بدرد و افکار پَست و بي‌فایده را از قلب و دل بیرون راند و به جاي آن درخت توحید و یگانگی خداوند را در دل بکارد؛ آنگاه روی راحت و آسایش واقعي را خواهد دید و طعم آن را خواهد چشید؛ زیرا خداوند عزوجل فرموده است: «ألا بِذِکرِ اللهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبُ»؛ بدانید! دلها با یاد الله آرام می‌گیرند.
پس باید قدر این عضو گرانبها وارزشمند را بشناسیم و در راستاي غبارزدایی و تصفیۀ آن از آلودگی‌های دنیای دون قدمی پیش نهیم. [راهنمای زندگی]


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵
برچسب ها: