فرياد قدس… مرا دريابيد

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
شنبه - 16 دسامبر 2017

نويسنده: قاري عبدالغفور سيدزاده/ استاد قرائت عين العلوم گشت

امروز همهٔ دغدغه‌ها و سخنها از قدس مقدس است؛ آن قبله‌گاه و میعادگاه پاکان و نيکان. سرزميني که قدمگاه پيامبران الهي و شيرمردان اسلام است. اما امروزه دستان نجس و کثيف کفار و مشرکين به سوي او درازند.

شاید بتوان اهمیت قدس در جهان را اینگونه تفسیر کرد که بیت المقدس به عنوان اولین قبله مسلمان است. شهری که از تقدس خاصی میان مسلمانان برخوردار است.

ترامپ رئيس جمهور ديوانه‌ي آمريکا قدس را بعنوان پايتخت اسرائيل اعلام نموده است که غيرت مسلمانان را به بازي و تمسخر گرفته است. پس اي مسلمانان آن وقت فرا نرسيده که با اتحاد و انسجام در مقابل اين ديکتاتور و مستکبر زمان قيام کنيد؟

کجایند ابوبکرها، عمرها، صلاح‌الدین‌ها که در مقابل صهیونیستها بایستند و قدس شریف را از چنگال این گرگهای ظالم برهانند؟

قدس آن نگين درخشنده زمين… آن مهبط پيامبران… قدمگاه پيامبر اسلام. سرزمين مبارک و خجسته…. جايگاه قدس را از قرآن بشنويم: «سبحان الذی أسرىٰ بعبده لیلاً من المسجد الحرام إلى المسجد الأقصى الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا إنه هو السمیع البصیر» [اسراء: ١]؛ پاک است آن ذاتی که بنده‌اش را شبانه از مسجدالحرام به مسجدالاقصىٰ که گرداگرد آن را برکت داده بودیم، برد تا اینکه بعضی از نشانه‌هایمان را به او بنمایانیم، همانا خداوند شنوا و بیناست.

امروز از ديدگان قدس خون مي‌چکد و با چهره‌ي خون آلود نداد مي‌دهد: به فریاد من برسید. مرا دریابید…

مسلمانان بیاییم با خدا عزم راسخ ببندیم و به سوی پروردگار رجوع کنیم. از گناهانمان پشیمان بشویم و با يدي واحد پوزه‌ي ترامپ و ايادي آن را به خاک بماليم. در حق مردم ستمدیدهٔ فلسطین و بیت‌المقدس اشغال شده دعاکنیم.

امید است خداوند متعال نصرت و یاری را شامل حال مسلمانان بگرداند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها: