صدها عالم مسلمان خواستار تحریم کالاهای آمریکایی شدند

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
چهار شنبه - 13 دسامبر 2017

حدود 300 عالم مسلمان، خواستار تحریم کالاهای آمریکایی از سوی مسلمانان شدند

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از تي‌آرتي، حدود سیصد عالم مسلمان از بنیاد‌های مختلف سراسر جهان از جمله هیئت علمای فلسطینی ساکن خارج، انجمن علمای اهل سنت، مجلس اسلامی سوریه، آکادمی فقه اسلامی عراق، شورای علمای عراق، هیئت علمای لیبی، اتحادیه و انجمن علمای اهل سنت ترکیه و اتحادیه علمای مسلمان استرالیا با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمرکیا برای شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، خواستار تحریم کالا‌های آمریکای، اسرائیلی و کشورهای حامی آن‌ها از سوی مسلمانان شدند.

علمای مسلمان همچنین با تاکید بر اینکه افراد، نهادها و دولت‌هایی که دارای حساب در بانک‌های آمریکایی هستند باید دارایی خود را پس بگیرند، اعلام کردند اینگونه اقدامات می‌تواند یکی از واکنش‌های فعلی در برابر دولت آمریکا باشد.

محمد الحاج، دبیرکل هیئت علمای فلسطینی ساکن خارج اظهار داشت: “تحریم، سلاحی در مقابل تکبر آمریکا است که ممکن است بار‌ها استفاده شود. بسیار روشن است که ضعف اقتصادی بر روی دولت آمریکا فشار خواهد آورد. ما نیز به این منظور سعی داریم مردم را در خصوص تحریم آگاه کنیم”.

محمد خير موسى، عضو اتحادیه علمای مسلمان جهان نیز با بیان اینکه آمریکا نه تنها قدس بلکه تمامی مسلمانان را مورد هدف قرار می‌دهد، گفت: جهان اسلام موظف به جهاد است.

اشرف دوابه، عضو اتحادیه علمای مسلمان جهان نیز خواستار تحریم کالا‌های آمریکایی و عدم استفاده از دلار شد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها: