مولانا عبدالرشید شه‌بخش در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زابل:سیدنا عمربن‌خطاب بزرگ‌ترین رادمرد تاریخ اسلام است

دسته: اخبار , خبر و گزارش , خطبه‌ها , ویژه
بدون دیدگاه
یکشنبه - 25 فوریه 2018
سیدنا عمربن‌خطاب بزرگ‌ترین رادمرد تاریخ اسلام است

مولانا عبدالرشید شه‌بخش بابیان اینکه پس از پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و حضرت ابوبکر، بزرگ‌ترین رادمرد تاریخ اسلام سیدنا عمربن‌خطاب رضی‌الله‌عنه است، به معرفی شخصیت حضرت عمر رضی‌الله‌عنه و پاسخ اتهامات وارده به این شخصیت بزرگوار پرداخت.

به گزارش سنت‌آنلاين؛ مولانا عبدالرشید اظهار داشت: الله تعالی پیامبر اسلام صلی‌الله‌علیه‌وسلم و قرآن مجید را برای هدایت بشر فرستاد. ازآنجایی‌که پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم برترین و موفق‌ترین پیامبر بوده‌اند، بالطبع شاگردانش نیز در مقامی برتر و والاتر قرار می‌گیرند‌.
ایشان با اشاره به اینکه اعتقاد اهل‌سنت است که صحابه، بعد از انبیا، شاخص‌ترین افراد بوده‌اند، ادامه داد: یکی از اصحابی که کارنامه‌ای بسیار درخشان و طلایی دارد و بعد از پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم و سیدنا ابوبکر رضی‌الله‌عنه بزرگ‌ترین رادمرد تاریخ اسلام به‌حساب می‌آید، حضرت عمر فاروق است.
مولانا عبدالرشید بابیان اینکه الله متعال اسلام را به‌وسیله حضرت عمر یاری کرد و خدمات و رشادت‌های این بزرگوار در حیات پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم و بعد از وفات ایشان بارز و نمونه است، اضافه کرد: خدمات گسترده و موفقیت‌های چشمگیر حضرت عمر برای اسلام که نسبت به دیگر اصحاب و خلفای راشدین بیشتر بود، سبب دشمنی هر چه بیشتر کفار با این شخصیت عظیم شد.
ایشان تصریح کرد: متأسفانه امروزه مسائلی را مطرح می‌کنند که کاملاً مخالف آیات صریح کلام‌الله مجید است؛ به سیدنا عمر رضی‌الله‌عنه بهتان می‌زنند که ایشان به اهل‌بیت و حضرت فاطمه ستم کرده است، درحالی‌که قرآن مجید در مورد اصحاب می‌فرماید: آنها نسبت به همدیگر، عموم مردم و بالأخص اهل‌بیت پیامبر بسیار مهربان بودند.
مولانا شه‌بخش با اشاره به اینکه حضرت عمر به اهل‌بیت پیامبر احترام می‌گذاشت و درجاهای مختلف، اهل‌بیت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم را تعریف و تمجید می‌کرد و فرزندان سیدنا علی را بر فرزندان خود ترجیح می‌داد، افزود: حضرت عمر رضی‌الله‌عنه در مقابل کفار سختگیر، اما در مقابل مسلمانان بسیار شفیق و مهربان بود و در موارد حقوق اسلامی، قانون‌شکنی‌ها و پایمال شدن حقوق الهی با جدیت تمام برخورد می‌کردند.
امام‌جمعه زابل تأکید کرد: مردم نباید دولت‌های امروزی را با حکومت‌های صحابه پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم مقایسه کنند. در آن حکومت‌ها گفتن حق افتخار بود و حاکمان پذیرای سخن حق بودند‌.
ایشان ادامه داد: امروزه متأسفانه در تمام کشورهای جهان گفتن حق برای شخص، مشکلات و دردسرهایی همچون زندان، تبعید و اعدام را ایجاد می‌کند. بعضی‌ها تصور می‌کنند در زمان پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم تهدید، شکنجه و زندان وجود داشته است، درحالی‌که چنین مسائلی نبوده است.
مدیر مدرسه بدرالعلوم با اشاره به اینکه این مسائلی که به سیدنا عمر نسبت می‌دهند مردود، باطل و ساخته‌وپرداخته دشمنان اسلام و یهود است تا از این طریق در صفوف مستحکم مسلمانان رخنه ایجاد کنند، اضافه کرد: جامعه اسلامی امروز مشکلات فراوانی دارد و نیاز است که مسلمانان در پی رفع این مشکلات باشند.
ایشان اشغال سرزمین فلسطین، بیت‌المقدس قبله اول مسلمانان را، هشدار و تهدیدی برای تمامی مسلمانان دانست و گفت: مصایب کشورهای میانمار، افغانستان، عراق و خصوصاً سوریه که این روزها جنایات گسترده‌ا‌ی علیه مردم آن صورت می‌گیرد و صدها تن از مردم بی‌گناه «غوطه شرقی» قتل‌عام شده‌اند و تمام جوامع اسلامی در مقابل این جنایات سکوت اختیار کرده‌اند. درواقع دولت‌های اسلامی باید به این مسائل بپردازند.

خیرخواهان نظام و مذهب شیعه جلوی افراطیون را بگیرند

مولانا عبدالرشید تأکید کرد: پرداختن به مسائل اختلافی جز ایجاد اختلاف و تشتت میان مسلمانان هیچ سود و ثمری ندارد. شایسته است خیرخواهان نظام و مذهب تشیع جلوی این افراط‌ها را که روزبه‌روز تشدید می‌شود بگیرند و آنها را کنترل کنند.
ایشان ادامه داد: اصحاب رضی‌الله‌عنه با اهل‌بیت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم آمیخته و محبت داشتند و در کنار همدیگر زندگی می‌کردند. اگر امروز اشخاصی به‌خاطر منافع شخصی و قدرت‌طلبی تهمت‌هایی به صحابه پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم می‌زنند مطمئن باشند که این تهمت‌ها و وصله‌ها به صحابه پیامبر نمی‌چسبد.
مولانا شه‌بخش اظهار داشت: هر شخصی در بیان عقیده خودش آزاد است؛ اما متأسفانه در این راستا عدالت رعایت نمی‌شود و تبعیض انجام می‌گیرد. هیچ رسانه‌ای (تلویزیون، رادیو و مجلات) در اختیار اهل‌سنت نیست و ناچار، این مسائل مطرح می‌شود تا مردم عقاید و باورشان را به‌صورت واضح و با دلیل مستحکم بدانند.
امام‌جمعه زابل در ادامه خاطرنشان کرد: نباید از مباحثی که در رسانه‌ها علیه مقدسات اهل‌سنت مطرح می‌شود متأثر شویم، زیرا دلایل اهل‌سنت در پاسخ به این اتهامات بسیار قوی و محکم است. اگر اتهاماتی که به سیدنا عمر رضی‌الله‌عنه نسبت می‌دهند درست می‌بود غیرت حضرت علی رضی‌الله‌عنه اجازه سکوت نمی‌داد. اگر این ادعاها صحت داشته باشند چرا عمر داماد علی می‌شود و چرا اهل‌بیت پیامبر فرزندان‌شان را مسمی به ابوبکر، عمر، عثمان و عایشه می‌کنند؟!
ایشان در پایان خاطرنشان ساخت: ما باید به اعتقاد خود توجه و فرزندان‌مان را به این مسائل مهم آگاه و آشنا سازیم.

منبع: کانال تلگرامی مولانا شه‌بخش


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵
برچسب ها: