روحانی: برای توسعۀ کشور به تمام اقوام و مذاهب نیاز داریم

دسته: اخبار , اخبار ايران و جهان
بدون دیدگاه
یکشنبه - 11 فوریه 2018

دکتر حسن روحانی در مراسم راهپیمایی 22 بهمن بر لزوم استفاده از تمام اقوام، مذاهب، گرایش‌ها و «کسانی که قانون اساسی را قبول دارند» در راستای توسعه و آبادانی کشور تاکید کرد.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از سنی‌آنلاین؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم راهپیمایی سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما یک ملت هستیم و یک آرمان داریم و در پی عظمت ایران بزرگ و تفوق فرهنگ اسلام و هویت ایرانی- اسلامی در دل جوانان عزیزمان هستیم.

 وی در ادامه افزود: ما امروز برای توسعه و آبادانی ایران اسلامی به همۀ اصولگرایان، اصلاح‌طلبان، اعتدالگرایان و به همۀ کسانی که به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارند، نیاز داریم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: تمام اقوام ایرانی، پیروان مذاهب تشیع و اهل‌سنت و تمام ادیان یهودیت، مسیحیت، زرتشتی و هر کس که این قانون اساسی را قبول دارد، انقلابی است و باید به او احترام بگذاریم.

وی همچنین «اتحاد ملی» را مورد تاکید قرار داد و گفت: سال آینده که سال چهلم انقلاب است باید به‌معنای واقعی کلمه سال بلوغ این انقلاب باشد. در واقعیت باید وحدت و اتحاد ملی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: بزرگترین ثمرۀ انقلاب و میراث امام، قانون اساسی ماست؛ این معیار را همواره به‌عنوان معیار اساسی برای وحدت و اتحاد بدانیم.

رئیس دولت دوازدهم در فرازی دیگر از سخنانش با بیان اینکه «برخی را از قطار انقلاب پیاده کردیم» بر لزوم دعوت از آنان تاکید کرد و گفت: وقتی انقلاب ما به پیروزی رسید که همۀ ما با هم بودیم. در قطار انقلاب مسافران فروانی وجود داشت، به طور طبیعی برخی خود خواستند که از این قطار پیاده شوند و برخی را هم ما پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم. امروز باید همه را مجدداً به سوارشدن به قطار موفقیت و پیروزی انقلاب دعوت کنیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی اصل 59 قانون اساسی و مراجعه به آرای عمومی را راه‌حل بحث‌های اختلافی دانست و گفت: اصل 59 قانون اساسی می‌گوید در برخی موارد قانون‌گذاری و اعمال قوه مقننه در مسائل مهم اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، مراجعه به آراء مستقیم مردم است. اگر در دو تا مسأله اختلاف‌نظر داریم، جناح‌ها اختلاف دارند، دعوا و شعار ندارد؛ صندوق آراء را بیاوریم و طبق اصل 59 قانون اساسی هر چه مردم گفتند به آن عمل کنیم؛ این ظرفیت قانون اساسی ماست و باید به ظرفیت‌های قانون اساسی‌مان عمل کنیم.

رئیس‌جمهور سال چهلم انقلاب را «سال نشاط نامید» و گفت: باید یک مقدار مدارا و آستانۀ تحمل ما افزایش  یابد و  در کنار هم برای کشور‌ و ملت تلاش کنیم. بیاییم سینه‌ها را از کینه‌ها بشوییم. با هم دوستی کنیم و قدر همدیگر را بدانیم. چند سال کینه؟ چند سال سخن ناروا گفتن؟ مسائل کوچک را رها کنیم، متحد شویم و در کنار هم قرار بگیریم. ما برادریم و همه ایرانی و مسلمانیم و منافع مشترک داریم.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها: