رسالت حجاب!

دسته: بانوی مسلمان , فرهنگ و جامعه , فقه و احکام , ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - 10 مارس 2018

نويسنده: عبيداللهي/ مترجم: مهرنگار حسين‌بر

حجاب زن مؤمن تنها لباسي معمولي براي پوشاندن سروصورت نيست، بلکه لباسي است که دو رسالت بزرگ و مقدس «رسالت عقيده» و «رسالت اخلاق» را براي همه‌ي مردم به همراه دارد.

شايد برخي حجاب و پوشش اسلامي را معمولي بپندارند، اما در واقع اين عمل رسالت فرمانبرداري از خداي متعال و رسالت پرستش و بندگي او را به همراه دارد؛ زيرا خداوند با آياتي واضح و روشن در قرآن به زنان مسلمان حکم کرده است.

زنان مسلمان خود را مي‌پوشانند و شايد يک زن کافر نيز خود را بپوشاند، اما ميان پوشش آن دو تفاوت بسيار است! زيرا زن مؤمن به‌خاطر ايمان و کسب ثواب و فرمانبرداري از پروردگارش حجاب مي‌کند، اما زن کافر به‌خاطر آداب و رسوم و ديگر منافع مادي حجاب را رعايت مي‌کند.

حملاتي که ما امروزه عليه حجاب اسلامي مشاهده مي‌کنيم، تنها حمله عليه يک لباس عادي نيست، بلکه در واقع جنگي با اين دو رسالت بزرگ ديني است. به همين دليل بيشترين کساني که امروزه با حجاب اسلامي مي‌جنگند کمونيست‌هاي بي‌ديني‌اند که نه به خدا ايمان دارند و نه پايپند حيا و عفت هستند.

کار روشنفکران کشورهاي اسلامي بسيار عجيب است، آنها پرچم کشورشان را که پارچه‌اي معموليست مقدس مي‌شمارند و آن را تعظيم مي‌کنند و به‌خاطر آن مي‌جنگند و با کساني که به آن توهين کنند با خشم برخورد مي‌کنند!

و اگر يکي با بي‌احترامي به آن دست بزند با او بحث و مجادله مي‌کنند! چون آن پرچم در نظرشان مقدس بوده و پارچه‌اي معمولي نيست!

اما اگر بحث در مورد حجابي باشد که خدا به آن امر نموده مي‌گويند پوششي معموليست!


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها: