درخواست تونسی‌ها برای جرم دانستن عادی‌سازی روابط با اسرائیل

دسته: اخبار , ویژه
بدون دیدگاه
یکشنبه - 24 دسامبر 2017

شهروندان تونسی خواستار تصویب قانونی برای جرم دانستن عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی شدند.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از القدس العربی، ده‌ها تن از شهروندان تونسی روز شنبه با برگزاری تجمع در خیابان الحبیب بورقیبه در مرکز تونس پایتخت این کشور، از نمایندگان پارلمان این کشور خواستند هر چه سریع‌تر قانونی را تصویب کنند که به موجب آن عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی جرم دانسته می‌شود.
شرکت کنندگان در این تجمع اعتراض‌آمیز که با همت تشکل انصار فلسطین برگزار شد، شعارهایی در حمایت از فلسطین و مخالفت با تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل سر دادند.
معترضان فریاد می‌زدند که جرم دانستن عادی‌سازی روابط با اسرائیل واجب است و قدس پایتخت ابدی فلسطین است.
بشیر خضری مدیر اجرایی تشکل انصار فلسطین گفت: ما از پارلمان و همه دستگاه‌ها در تونس می‌خواهیم قانونی را تصویب کنند که به موجب آن عادی‌سازی روابط با اسرائیل جرم تلقی شده و هر کسی که با این رژیم تعامل و همکاری داشته باشد، محاکمه شود.
وی افزود: هر کسی که برای توجیه جنایات و تجاوزهای اسرائیل علیه ملت فلسطین و مقدسات عربی و اسلامی تلاش می‌کند، باید محاکمه شود.
خضری گفت که تشکل انصار فلسطین چهارشنبه گذشته پیش‌نویس قانونی در این زمینه به پارلمان تقدیم کرده است.
وی بر ضرورت تسریع در تصویب این قانون به‌ویژه در سایه اوضاع دشواری که فلسطین با آن روبرو است، تاکید کرد.
خضری گفت که هدف از برگزاری این تجمع اعتراض آمیز اعلام مخالفت ملت تونس با تصمیم ترامپ و حمایت از قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مخالفت با تغییر وضعیت قانونی قدس است.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷
برچسب ها: