حقیقت ماجرای اهدای پوست آهو به مولانا عبدالحمید

دسته: اخبار , اهل سنت ایران , ویژه
بدون دیدگاه
یکشنبه - 18 فوریه 2018

در پی انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر «سوء قصد به جان مولانا عبدالحمید (حفظه‌الله) با استفاده از سم»، پایگاه اطلاع رسانی «سنی‌آنلاین»، به منظور شفاف‌سازی موضوع، گفت‌وگویی با یکی از نزدیکان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید داشته است.

این منبع آگاه به خبرنگار «سنی‌آنلاین» گفت: «اصل» این جریان صحت دارد؛ یک نفر از اعضای خانواده حضرت مولانا هنگام شستن پوست آهو دچار التهاب و حساسیت پوستی می‌شود و در اثر آن دانه‌هایی در بدن ایشان بروز می‌کند که فورا در زاهدان تحت درمان قرار می‌گیرد، اما به علت عدم حصول بهبودی کامل، به مشهد منتقل می‌شود. اکنون الحمدلله ایشان بهبود یافته و جای نگرانی نیست.

وی در پاسخ به این سؤال سنی‌آنلاین که «در رسانه‌ها مطرح شده بود این پوست مسموم بوده است، تأیید می‌فرمایید؟» گفت: زمانی‌که این جریان رخ می‌دهد، پوست مورد اشاره  دور انداخته می شود، لذا باتوجه به اینکه آزمایشی روی آن انجام نگرفته، نمی‌توان به‌طور قطع ادعا کرد که مسموم بوده است؛ ضمن اینکه احتمال داشتن حساسیت پوستی فردی که پوست آهو را شسته است نیز در این موضوع دور از تصور نیست.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به‌هرحال ما بنابر حدیث پیامبر اکرم که می‌فرمایند: «ظُنُّوا بالمُؤمِنِینَ خَیراً»، نسبت به همۀ مؤمنان گمان نیک داریم و نمی‌توانیم بدون داشتن دلیل و مدرک قطعی فرد یا افراد خاصی را به اقدامی متهم کنیم یا نسبت به آنها گمان بد داشته باشیم.

این منبع آگاه مردم را به «حفظ آرامش» توصیه کرد و گفت: ما ضمن تشکر از اظهار لطف، محبت و دعای خیر مردم عزیز با حضرت مولانا [عبدالحمید]، با توجه به شناختی که همۀ ما از اخلاقیات به‌ویژه حس دلسوزی حضرت شیخ‌الاسلام داریم، انتظار می‌رود که مردم عزیز از بدگمانی نسبت به فرد یا افراد خاصی در این زمینه خودداری کرده و آرامش خودشان را حفظ کنند تا خدای‌ناکرده اسباب سوءاستفاده دشمنان و بدخواهان فراهم نشود.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶
برچسب ها: