حفظ قرآن، حکم قاضی مسیحی برای سه جوان مسلمان

دسته: اخبار , اخبار ايران و جهان , ویژه
بدون دیدگاه
سه شنبه - 13 فوریه 2018

به گزارش سنت‌آنلاين؛ «جوسلین‌متی» قاضی مسیحی در شهر «طرابلس» در شمال لبنان، سه جوان اهانت‌کننده به حضرت مریم را به جای حبس، به حفظ سوره آل عمران از قرآن کریم که در آن به مقام آن حضرت و ولادت عیسی مسیح عليه‌السلام اشاره شده، محکوم کرد.
این قاضی لبنانی به این دلیل چنین حکمی داده تا جوانان متوجه تسامح بین ادیان و محبت مسلمانان نسبت به حضرت مریم که در تضاد با تفکرات باطل افراط‌ گرایان است، شوند.
حکم این قاضی از سوی سیاستمداران و شهروندان لبنانی مورد استقبال قرار گرفته است.
‘سعد الحریری’ نخست وزیر لبنان نیز در پیامی در توییتر در این باره این حکم نوشت: «حکم جوسلین‌متی قاضی بازپرس در شمال لبنان و ملزم ساختن این جوانان به حفظ سوره آل عمران از قرآن کریم، اوج عدالت و آموزش مفاهیم مشترک میان مسلمانان و مسیحیان است.»
«نفولا توینی» وزیر دولت لبنان در امور مبارزه با فساد نیز گفته است: این حکم متمدنانه باب قضایی مبتکرانه‌ای را در زمینه حل مشکلات اجتماعی و تعصبات دینی باز می‌کند.
«نجیب میقاتی» نخست‌وزیر پیشین لبنان نیز گفت: من به قاضی جوسلین به خاطر حکم حفظ سوره‌هایی از قرآن با موضوع حضرت مریم به جای مجازات حبس، درود می‌فرستم. از این حکم می‌توان در احکام قضایی اصلاح‌گرایانه و مبتنی بر تسامح و آگاهی‌بخشی دینی و احترام به دیگران الگو گرفت.
منبع: ايرنا


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها: