“حدود 6 هزار غیرنظامی در حملات روسیه در سوریه کشته شده‌اند”

دسته: اخبار , ویژه
بدون دیدگاه
یکشنبه - 28 ژانویه 2018

شبکه حقوق بشر سوریه با انتشار گزارشی از کشته شدن 5 هزار و 783 غیرنظامی در جریان مداخله نظامی روسیه در این کشور طی دو سال اخیر خبر داد.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از آناتولي؛ شبکه حقوق بشر سوریه (SNHR) گزارشی در مورد مداخله نظامی روسیه به بهانه حمایت نظامی از دولت بشار اسد و مبارزه با تروریسم را منتشر کرد که بر اساس آن از تاریخ 30 سپتامبر 2015 تا 31 دسامبر 2017 در حملات روسیه در سوریه 5 هزار و 783 نفر غیرنظامی از جمله هزار و 596 کودک و 992 زن جان خود را از دست داده‌اند.

حملات نیروهای روس که منجر به کشته شدن غیرنظامیان شده است اغلب در مناطق خارج از کنترل رژیم صورت گرفته و در حملات مشترک روسیه با رژیم اسد حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر آواره شده‌اند.

در این گزارش حملاتی که منجر به کشته شدن دست‌کم 5 نفر شده است را « قتل عام» خوانده و قید شده است که نیروهای روس طی بازه زمانی مذکور (27 ماه) 294 قتل عام انجام داده‌اند.

بر اساس گزارش شبکه حقوق بشر سوریه در حملات روس‌ها 53 کادر پزشکی جان باخته و مراکز خدمات درمانی نیز 141 بار هدف حملات قرار گرفته‌اند. این نیروها در 217 حمله از بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده‌اند.

این گزارش ضمن تاکید بر تامین امنیت غیرنظامیان خواستار توقف فوری حملات علیه آنان و بازسازی مراکز بهداشتی بمباران شده توسط روس‌ها شده است.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها: