جوان اهل سنت، دور ایران را با دوچرخه رکاب زد

دسته: اخبار , اهل سنت ایران
بدون دیدگاه
شنبه - 25 نوامبر 2017

این جوان ورزشکار «مهمان نوازی مردم ایران، خصوصا مردم خطه جنوب و استان سیستان و بلوچستان» و «امنیت پایدار سراسر میهن اسلامی، به گونه‌ای که انسان حتی در قلب کویر و در پیچ و خم کوه‌های سر به فلک کشیده هم احساس امنیت می کند» را دو دستاورد مهم سفرش دانست.

عبدالکریم بابوری ریزه‌ائی، جوان ورزشکار اهل تربت جام، 17 استان مرزی کشور را به تنهایی و در مدت 57 روز رکاب زد.

بابوری در گفت‌وگو با خبرنگار انواروب گفت: سفر دور ایران را در تاریخ 4 مهرماه سال جاری، با شعارهای “اهدای عضو، اهدای زندگی”، “حمایت از بیماران سرطانی” و “حمایت از کودکان بی‌سرپرست”، از تربت‌جام آغاز کردم.

وی افزود: در این سفر توانستم 17 استان مرزی کشور را در مدت 57 روز به تنهایی رکاب زنم.

بابوری مسیر طی شده را 6700 کیلومتر عنوان کرد و گفت: در این سفر، ۹ روز را به علت بیماری، استراحت و کارهای اداری نتوانستم رکاب زنم، به عبارتی، سفر دور ایران با ۴۶ روز رکاب زدن به پایان رسید.

این جوان ورزشکار «مهمان نوازی مردم ایران، خصوصا مردم خطه جنوب و استان سیستان و بلوچستان» و «امنیت پایدار سراسر میهن اسلامی، به گونه‌ای که انسان حتی در قلب کویر و در پیچ و خم کوه‌های سر به فلک کشیده هم احساس امنیت می‌کند» را دو دستاورد مهم سفرش دانست.

بابوری در پایان گفت: جا دارد از تمامی کسانی که مشوّق و حامی من بودند، خصوصا جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی و همچنین معاونت جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، جناب آقای معینی‌زاده که در طول این سفر لحظه‌ای از حال بنده غافل نبودند و اسکان و تغذیه بنده را تأمین نمودند، تشکر و قدر دانی ویژه داشته باشم.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶
برچسب ها: