توکل و اعتماد به خدا رمز موفقیت و سربلندي در همه کارهاست/ توكل بر پروردگار شاه کلید حل همه مشکلات است

دسته: خطبه‌ها
بدون دیدگاه
شنبه - 11 نوامبر 2017
خطيب نمازجمعه اهل سنت مسجد حنفاء خاش گفت: توکل و اعتماد به خدا رمز موفقیت و سربلندي در همه کارهاست و توکل کلیدی است که خداوند به هر کس آن را نمی‌دهد.

مولوی عبدالرحیم حسین‌پور در خطبه‌هاي نماز جمعه اهل سنت مسجد حنفاء خاش، اظهار كرد: توکل بر خدا بهترین راه و گزینه برای مشکلات این دنیا است.

وي با بيان اين‌كه  توکل کلیدی است که خداوند به هر کس آن را نمی‌دهد، تصريح كرد: توکل یکی از اسباب راحتی در این دنیا و آخرت است.

مولوي حسين‌پور گفت: توکل یعنی این که از اسباب ظاهری استفاده کنیم و یقین کنیم که هر چیزی که پیش بیاید در دست خداست.

وي ادامه داد: مانند رسول خدا که در جنگ احد دو زره بر تن کرده بود و در میدان جنگ توکل بر خدا داشت که هر چه خدا بخواهد خواهد شد.

خطيب نمازجمعه اهل سنت مسجد حنفاء خاش خاطرنشان كرد: ابتداء توکل را از حیوانات باید یاد گرفت که هیچ یکی از حیوان غصه و ناراحتی از این که گرسنه و یا تشنه خواهیم ماند در این دنیا ندارند و این به این سبب است که آن‌ها بر خدای خود توکل دارند که رزق ما را خدا می‌دهد.

وي با بيان اينكه اگر انسان کاری را شروع کند و بر خدا توکل کند که رزق او را خدا می‌دهد هرگز مرتکب گناه نخواهد شد، اذعان كرد: انسان غافل از خدا فقط به فکر این است که چگونه دنیا به دست بیاورد و در حالی که خداوند روزی او را از قبل تعیین کرده است.

مولوي حسين‌پور اظهار كرد: انسان دست به دزدی می‌زند، آدم ربایی می‌کند، قتل انجام می‌دهد فقط و فقط به خاطر به دست آوردن دنیا به این سبب که دوستی دنیا در قلب او جای گرفته است.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها: