تنها راه حفاظت از بیت‌المقدس جهاد است

دسته: خبر و گزارش , خطبه‌ها , ویژه
یک دیدگاه
شنبه - 9 دسامبر 2017

مولانا خدابخش‌اسلامدوست امام جمعه رمین چابهار د‌ر خطبه‌های (۱۷ آذر ۹۶) با اعلام انزجار از عمل نابخردانه رئیس جمهور آمریکا فرمود: روز چهارشنبه شاهد اقدام نابخردانه و غیرمعقولانه رئیس جمهور آمریکا بودیم که واکنش‌های جهانی زیادی را در پی داشت. متاسفانه چنان عمل و خیانتی مرتکب شدند که نه تنها خیانتی د‌ر حق امت اسلامی؛ بلکه د‌ر حق جامعه بشری بود.
به گزارش سنت‌آنلاين، ایشان دستور ترامپ مبنی بر انتقال سفارتخانه این کشور از تل‌آویو به بیت‌المقدس را به معنای به رسمیت شناختن پایتخت رژیم منفور و ملعون یهود دانست و افزود: اين عمل عجولانه و خیانتی د‌ر حق مسلمانان و جامعه بشری بود؛ چرا که این عمل آمریکا بر خلاف تمامی قوانین بین‌المللی است. در واقع ترامپ با این عمل خود قلب تمام مسلمانان را جریحه‌دار کرد.
ایشان در ادامه با محکومیت این اقدام فرمود: ما همگام با دیگر مسلمانان، این عمل نابخردانه رئیس جمهور آمریکا را قاطعانه محکوم می‌کنیم؛ در واقع این اقدام آمریکا خیانت به خون شهدای فلسطین و مدت‌ها مدید جهاد و مبارزه و اسارت است.
مولانا اسلامدوست با بیان اینکه شعار و محکومیت‌ به تنهایی کافی نیست فرمود: وقت آن رسیده که مسلمانان سکوت را بشکنند و تنها به شعار و محکومیت‌های توخالی اکتفا نکنند، زيرا صرفا محکوم کردن و شعار دادن کارساز نیست، بلکه امت اسلامی باید راهکار دیگری را دنبال کند.
ایشان با بیان اینکه مشکل اصلی مسلمانان فاصله گرفتن از قرآن است فرمود: متاسفانه مشکل اصلی آن است که ما قرآن را رها کردیم، قرآن پاک قبل از هر چیز برای مسلمانان راهکار تعیین کرده است اما چون مسلمان برنامه‌های قرآنی و دستور پروردگار را رها کرده د‌ر مقابل حکم ظالمی چون ترامپ ذلیل هستند.
امام جمعه رمین چابهار با انتقاد از سران کشورهای اسلامی فرمود: امت اسلامی همواره آماده است، ولی بزرگترین خیانت را امروز سران کشورهای اسلامی انجام‌ می‌دهند. چون خیانت قبولی غلامی آمریکا را همین سران کشورهای اسلامی انجام‌ دادند، مسلمانان را ذلیل کردند تا جایی که آمریکا صراحتا بیت‌المقدس را پایتخت اسرائیل اعلام می‌کند.
ایشان در ادامه سخنان خود رمز رهایی از وضعیت موجود را عمل به قرآن دانست و فرمود: اگر به رهنمودهای قرآن عمل کنیم، قطعا بیت‌المقدس آزاد می‌شود. و عمل به راهکارهای قرآنی تنها رمز آزادی امت اسلامی از غلامی جنایت‌کاران است.
ولی متاسفانه «اين غلام ابن غلام ابن غلام / حريت انديشه‌ي او را حرام» این همه سال غلام بوده و زیر زنجیرهای غلامی بودیم تا جایی که آمریکا چنان زندگی ما را تباه کرده که مسلمان توان زندگی آزادانه را ندارد.
استاد برجسته جامعة‌الحرمین‌الشریفین چابهار در بخش دیگری از سخنان به بیان راهکارهای قرآنی پرداخت و فرمود:
اولین راهکار: خداوند متعال می‌فرماید: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْض»ٍ اى مسلمانان يهود و نصارا را دوست خود قرار ندهید که این‌ها دوست و رفیق یک‌دیگرند. این عمل آمریکا همان دوستی است که قرآن اعلام کرده. و خداوند در این باره می‌فرماید: «وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ» هر كس آنها را دوست بدارد آز آنهاست. «إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ» الله تعالی قوم ظالم را هدایت نمی‌کند. پس ای سران کشورهای اسلامی شعار کافی نیست، بلکه با اقدام عملی، در ابتدا روابط دیپلماتیک خود را با آمریکا و اسرائیل قطع کنید چرا که الله تعالی می‌فرماید آنها دوست شما نیستند.
راهکار دوم «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» الله تعالی می‌فرماید متحد شوید تا چه زمانی متفرق و با یک‌دیگر درگیر هستید.
ای مسلمانان! متحد شوید از هر ملیت و کشوری هستید اگر متحد شوید چه طور آمریکا بر شما مسلط می‌شود.

یک شو و توحید را مشهود کن /*/ غایبش را از عمل موجود کن

لذت ایمان فزاید در عمل /*/ مرده ایمانی که ناید در عمل

راهکار مهمی دیگری که قرآن نشان داده، جهاد است «وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ» با آن‌ها بجنگيد تا فتنه‌ای باقی نماند. جهادی بین‌المللی. چرا که یک گروه و حزب نمی‌تواند مقابل آن‌ها جهاد کند و موفقیتی کسب کند. اگر مسلمانان می‌خواهند عزت از دست رفته خود را بازیابند و اسرائیل را از صفحه هستی محو کنند، با وحدت و اتفاق، با کفار جهاد کنند تا فتنه‌ خاتمه یابد و تنها راه حفاظت از بیت‌المقدس جهاد است.
ایشان در پایان فرمود: پیشنهاد دیگر اینکه همانطور اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس خبر از شروع انتفاضه‌ای جدید داده، امت اسلامی هم در تمام کشورها متحد شوند و از این انتفاضه حمایت کنند تا آمریکا و اسرائیل به اقدام نابخردانه خود پی‌برند و متوجه شوند که امت اسلامی خاموش نمی‌نشیند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
عبدالغفور چاري زهي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 9 دسامبر 2017 - 2:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام عليكم و رحمة الله
دقيقا يگانه راه مقابله با استكبار جهاني، اتحاد و يكپارچگي كشورهاي اسلام عليه استكبار است.
الكفر ملة واحدة