تفرقه و اختلاف در میان مسلمانان عصر حاضر

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
سه شنبه - 19 دسامبر 2017

نويسنده: سید فضل‌الرحمن سیدزاده

روزگاری یهود و نصارا به خون یکدیگر تشنه بودند و هر یك باورها و اعمال دیگری را به باد تمسخر می‌گرفت؛ یهودیان می‌گفتند: مسیحیان هیچ جایگاه و منزلتی در بارگاه الهی ندارند و در دین و مذهب ما از آنها برتر هستیم، و مسیحیان نیز همین گفتار را عیناً به یهود می گفتند. اما در نزد مسلمانان همهٔ ادیان مورد احترام بودند، در صلح‌دوستی و صمیمیت و همبستگی به سر می‌بردند و در مشکلات و مصائب پشت یکدیگر بودند، مسلمانان همه با تکیه بر فرامین الهی ید واحده بودند و هرگز به دشمنان اجازه نمی‌دادند که در حریم اسلام داخل شوند و حرمت‌شکنی کنند، تک‌تک افراد در قبال یکدیگر احساس مسؤولیت می‌کردند و روزگار بر وفق مراد بود.

اما در عصر حاضر یهود و نصارا و سایر کفار دست در دست یکدیگر نهاده تا تیشه به ریشهٔ اسلام بزنند. توطئه‌های حکام غربی علیه مسلمانان امروزی، آشکارا قابل مشاهده است؛ فرقه‌ها و افکار باطلی را در میان مسلمانان به وجود آورده تا مسلمانان را به جان هم بیندازند و از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. اما مسلمانان در خواب غفلت فرورفته‌اند. جوان مسلمان به جای چنگ زدن به سنت‌های گهربار حضرت رسول صلى الله علیه وسلم، سنن غرب را سرلوحهٔ زندگی خود قرار داده است.

واقعاً جای بسی تأسف است! از مسلمانی چه چیزی جز نام ”مسلمانی“ برایمان باقی مانده است؟ بنگریم مسلمانان امروز چه حالتی دارند؟ آن صمیمیت و دوستی، دیگر از میانمان رخت سفر بسته است، از حال هم خبر نداریم تازه اگر هم داشته باشیم هیچ فرقی ندارد که مسلمانان در میانمار زنده زنده آتش زده شوند، کودکان در آبجوش انداخته شوند، صهیونیستها در فلسطین، کودکان و زنان را مورد انواع آزارها قرار دهند، در سوریه، افغانستان، عراق و سایر بلاد اسلامی مسلمانان در جنگ و فقر بیچارگی به سر برند…

کجا شد غیرت، حیا، ناموس و اخوت؟ چرا دیگر حکام دلسوز در جامعه اسلام مانند امیرالمؤمنین فاروق اعظم عمر بن خطاب، علی مرتضیٰ، عمر بن عبدالعزیز و سایر فرمانروایان برحق یافت نمی‌شود؟ چرا همه به فکر منافع خود هستند؟ چرا ترامپ رئیس جمهور خبیث آمریکا جرأت کرده که قبله‌گاه اول مسلمانان را مرکز و پایتخت رژیم صهیونیستی قرار دهد؟ چرا ابهت و شکوه صدر اسلام دیگر موجودیت ندارد؟

همهٔ این چراها خبر از ضعف ایمان، کمبود تقوا، عدم مسؤولیت‌پذیری و متأثر شدن از فرهنگ غرب دارد، آیا زمان آن نرسیده که مسلمانان دست از اختلاف بردارند و با تقویت ایمان و یکی شدن علیه کفار و ظالمان ایستادگی کنند و عظمت سابق اسلام را بر گردانند؟!
به امید آن روز…


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶
برچسب ها: