تظاهرات فلسطینیان نوار غزه برای بازگشایی گذرگاه رفح

دسته: اخبار , ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۸ دی ۱۳۹۶

فلسطینان نوار غزه در اعتراض به بسته شدن گذرگاه مرزی رفح، به عنوان تنها راه ارتباطی این منطقه با جهان، توسط دولت مصر تظاهرات کردند.

ده‌ها نفر از شهروندان فلسطین در نوار غزه با تجمع مقابل گذرگاه مرزی رفح که تنها راه ارتباطی این منطقه با جهان است، برای بازگشایی دائم آن تظاهرات کردند.

آنها پلاکاردهایی با مضمون «گذرگاه مرزی رفح را باز کنید»، «بیماران می‌میرند» و «همگی مسئول مسدودشدن گذرگاه رفح هستند» را حمل می‌کردند.

فهمی ثابت، یکی از این فلسطینیان حاضر در این تجمع به خبرنگار آناتولی گفت:

«مسدود بودن گذرگاه رفح غیرمنطقی و غیراخلاقی است. باید راه‌حلی برای این مسئله پیدا شود. اوضاع غزه روز‌به‌روز وخیم‌تر می‌شود. مقامات مصر گذرگاه رفح را باز و مجوز خروج مردم به خصوص بیماران را در اسرع‌وقت صادر کنند».

گفتنی است گذرگاه مرزی رفح که تنها راه ارتباطی نوار غزه با جهان است، بعد از کودتای نظامی ژوئیه سال ۲۰۱۳ در مصر مسدود شده و تنها گاهی اوقات برای مدت کوتاهی بازگشایی می‌شود.

از هفت گذرگاه مرزی غزه٬ شش گذرگاه در کنترل اسرائیل است. اسرائیل چهار گذرگاه مرزی بازرگانی غزه را نیز در ماه ژوئن سال ۲۰۰۷ بسته بود. گذرگاه بیت حانون تنها برای عبور خارجیان و بیماران به کرانه باختری و گذرگاه کرم ابوسالم نیز صرفا برای عبور برخی کالاهای تجاری باز است.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 818 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲
برچسب ها: