تشکر مولانا رحمت‌الله شه‌بخش مدير مدرسه «مولانا عبدالعزیز رحمه‌‍‌الله» از اساتید

دسته: اخبار , خبر و گزارش , ویژه
بدون دیدگاه
یکشنبه - 25 فوریه 2018

گزارش از: قاسم شه‌بخش

مولانا رحمت‌الله شه‌بخش امروز (شنبه- 5 اسفند 1396) در جلسه اساتید مدرسه مولانا عبدالعزیز رحمه‌الله از زحمات اساتید در میزبانی مسابقات سخنرانی و مقاله نویسی شورای هماهنگی مدارس اهل‌سنت تشکر کرد.

به گزارش سنت‌آنلاين؛ مولانا رحمت‌الله در ابتدای این جلسه با اشاره به برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات سخنرانی، مقاله‌نویسی و شعر و سرود شورای هماهنگی مدارس اهل‌سنت سیستان‌ و بلوچستان به میزبانی مدرسه علوم دینی «مولانا عبدالعزیز رحمه‌الله» اظهار داشت: «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق»؛ کسی که از مخلوق تشکر نکند از خالق هم تشکر نمی‌کند. در مرحله اول خداوند را شاکریم که ما را در برگزاری نوزدهمین دوره از مسابقات سخنرانی، مقاله نویسی، شعر وسرود، نصرت و یاری نمود. هیچ کسی نمی‌تواند بگوید که از توان و قدرت من بوده و من این کارها را انجام دادم، همه این‌ها توفیق الهی بود. لذا اولاً خداوند را شکرگذاریم و بعداً از شما اساتید بزرگوار که با تمام سعی و تلاش خود در این سه روز همراه مدرسه بودید. جای تقدیر و تشکر دارد از آن دسته از اساتیدی که در این سه روز در مدرسه تشکیل بودند و حتي به خانه‌های خود نرفتند و با جان و دل کار کردند تا این جلسه به بهترین شکل برگزار شود.
مدیر مدرسه علوم دینی مولانا عبدالعزیز رحمه‌الله در ادامه صحبت‌های خود به آمار این جلسه اشاره‌ کرد و بیان داشت: در این سه روز برای دوهزار و صدنفر برای چهار وعده غذایی، غذا تهیه کردیم. در حساب‌های مدرسه حتی پول نان طلاب نبود، اما به لطف خداوند متعال خیرین مردمی همراهی کردند و مخارج جلسه فراهم شد و توانستیم غذاهای متنوعی برای مهمانان‌ آماده کنیم.
ایشان ادامه داد: الحمدالله مهمان‌ها راضی برگشتند. تمام سعی و تلاش ما بر این بوده که مهمانانی که می‌آیند هیچ مشکلی نداشته باشند. هر چند که نواقص بود و ما این را قبول داریم. ادعای نبود نقص خود یک نقص به حساب می‌آید. به هر حال، این جلسه تجربه‌ای برای ما شد تا در سال‌های آینده نواقص را جبران کنیم.
مولانا شه بخش در ادامه صحبت‌های خود به علت تشریف نیاوردن حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در نشست پایانی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بنده از یک هفته قبل پیگیر تشریف‌آوری حضرت شیخ الاسلام بودم. قرار بر این بود که ایشان تشریف بیاورند. اما به بنده گفته بودند شاید جلسه‌ای پیش بیاید و من نتوانم در جلسه شما شرکت کنم و اگر نتوانستم جناب مفتی قاسمی را می‌فرستم.
مدیر مدرسه مولانا عبدالعزیز رحمه‌الله افزود: دعای ما همین بوده که هر چه خیر باشد همان پیش بیاید. تشریف آوردن مفتی قاسمی یا حضرت شیخ الاسلام برای ما فرقی ندارد. زیرا مفتی صاحب استاد همه اهل مجلس بود و حضور ایشان هم برای ما و هم برای مهمانان‌ باعث خیر و برکت است.
ایشان در ادامه افزود: این جلسه معنویت خاصی داشته؛ در جلسه صبح چهارشنبه، جلسه حال و هوای شیخ الحدیث مولانا محمد یوسف حسین پور را گرفته بود. بیشتر طلاب شرکت‌کننده در رشته سخنرانی و سرود یاد و نام حضرت شیخ الحدیث را در این مدرسه زنده کردند.
مولانا رحمت‌الله در پایان تاکید کرد: این جلسه به فضل خداوند تمام شد. الان نزدیک به پایان سال رسیدیم و ما باید در حالت آماده باش، قرار بگیریم تا طلاب بتوانند در امتحانات ثلث سوم موفق شوند. اگر ما غفلت نشان بدهیم، مطمئن باشید طلاب بیشتر از ما غافل می‌شوند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴
برچسب ها: