تأثير رفتار بزرگان در اجراي قوانين

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
جمعه - 2 مارس 2018

نويسنده: عبيداللهي/ ️ترجمه: مهرنگار حسين‌بر

فرزندان در خانه به رفتار و کردار پدر و مادر مي‌نگرند و از آن تاثير مي‌پذيرند، به خصوص رفتار مادر تاثير زيادي بر فرزندان مي‌گذارد.

 وقتي که فرزندان پايبندي پدر و مادرشان را به دين و توجه آن دو را به رفتار نيک و پسنديده و مقيد بودن آنان را به اخلاق بزرگ‌منشانه ببيند از آن‌ها الگو مي‌گيرند، رفتار پدر و مادر بيش از هر چيزي بر تربيت فرزندان تاثير دارد.

هر دستور، حکم و قانوني که در خانه وضع شود تا فرزندان به آن عمل کنند، اما فرزندان در رفتار ما خلاف آن  دستور و قانون را ببينند، حتما در پايبندي و عمل به آن دستور و قانون سستي خواهند کرد.

زماني که توجه‌مان را از خانه به جامعه متمرکز کنيم اين تاثير را در چارچوبي وسيع‌تر در جوامع نيز مشاهده مي‌کنيم، به گونه‌اي که عموم شهروندان بسياري از مقررات را زير پا مي‌گذارند  و با کمي تحقيق در مورد علت آن متوجه مي‌شويم که پيشوايان و بزرگان و رؤسا به اين مقررات پايبند نيستند.

مي‌بينيم که دروغ در خيابان شايع شده علت را جويا مي‌شويم متوجه مي‌شويم که بعضي از مسئولان زياد دروغ مي‌گويند، اختلاس‌ها و رشوه‌گيري‌ها هم به همين صورت در اداره‌ها شايع است، علت تمام اين ناهنجاري‌ها اين است که رؤسا و بزرگان اختلاس مي‌کنند و رشوه مي‌گيرند و مردم جامعه هم به تقليد از آنان اين کارها را انجام مي‌دهند.

هر قانون و دستوري که در خانواده و يا جامعه وضع شود و محتواي آن با رفتار وضع کنندگان متفاوت باشد، اگر همه‌ي جن‌ها و انسان‌ها در اجراي اين قانون بکوشند و تمام نيروهاي مادي و معنوي در اجراي آن به کار گرفته شوند، باز هم به درستي در زندگي افراد اجرا نخواهد شد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷
برچسب ها: