بیاییم ابرها را بارور کنیم

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
دوشنبه - 26 فوریه 2018

نويسنده: عبدالعظیم درک‌زهی

خشکسالی و بی‌آبی، چهره‌ عبوس و اخمویش را برای همگان نمایان نموده است. مردم پریشان و خسته‌اند. بوته‌ها سوخته و زارند. گنجشکان، از برای قطره‌ای آب، به تاب‌وتب افتاده‌اند. خبری از شکوفه و گل‌های رنگارنگ نیست؛ گویا آسمان با زمین قهر نموده است.

این حالت بحرانی و نابسامان، مسؤلین دلسوز و غم‌خوار!! مملکت را به تفکر و چاره‌اندیشی وا داشته است و بعد از بحث و تبادل نظر، به این نتیجه رسیده‌اند که: به‌وسیله‌ی خرید تجهیزات پیشرفته و مدرن، از کشورهای خارجی، ابرها را بارور کنند؛ و آسمان را با زمین آشتی دهند.

غافل از این‌که الله متعال، قرن‌ها پیش، فرمول پیشرفته‌ای را برای بارور ساختن ابرها معرفی نموده و در اختیار تک‌تک انسان‌ها قرار داده است. این فرمول، دارای اثری یقینی و حتمی است. بشنویم این فرمول را از زبان قرآن کریم: «اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كَانَ غَفَّارًا * يُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَيْكُم مِّدْرَارًا»؛ يعني: «از پروردگار خویش آمرزش بطلبید که او بسیار آمرزنده است، تا باران‌هاى پربرکت آسمان را پى‌درپى بر شما فرو فرستد.» [نوح/10و۱۱]

و می‌فرماید: «وَيَا قَوْمِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ يُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَيْكُم مِّدْرَارًا»؛ يعني: «و اى قوم من! از پروردگارتان طلب آمرزش کنید، سپس به سوى او باز گردید، تا باران را پى‌در‌پى بر شما بفرستد.»

الله متعال در این دو آیه، استغفار و طلب آمرزش گناهان، بازگشت به سوی خویشتن را وسیله‌ی آشتیِ آسمان با زمین، و بارور ساختن ابرها معرفی نموده است، پس بیاییم با استغفار، توبه و پشیمانی از گناهان‌مان، ابرها را بارور سازیم تا بارانی فراگیر و پی‌درپی باریدن بگیرد؛ زمین شاداب و سرسبز شود و جويبارها در پهنه‌ی گیتی جاری شوند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها: