در خطبه‌های نماز جمعه گشت مطرح شد:به اردو بردن دختران بدون محرم حرام است

دسته: خبر و گزارش , خطبه‌ها , دسته‌بندی نشده , ویژه
بدون دیدگاه
یکشنبه - 11 مارس 2018

مولانا عبدالرحيم حسين‌پور خطیب اول نماز جمعه (۱۸/ اسفندماه/ ۱۳۹۶) مسجد جامع خواجه اهل‌سنت گشت، با يادآوري سخنان حضرت شيخ‌ الحديث مولانا محمديوسف حسين‌پور رحمه‌الله به اردو فرستادن دختران مدارس دولتي بدون از محرم، آن را به شدت محکوم کرد و گفت: کدام قانون قرآن و سنت رسول الله صلی‌الله‌عليه‌وسلم اجازه می‌دهد که دختران بدون محرم براي اردو به ‌تهران، مشهد، اهواز و… سفر کنند؟
ايشان با بيان اين‌که اين برنامه‌ها از جانب افرادي پي ريزي شده‌اند که با اسلام، مسلمانان، قرآن و رسول الله صلی‌الله‌عليه‌وسلم دشمني دارند، تصریح کرد: این افراد خودشان بي‌غيرت، بي‌حيا و بي‌عفت هستند و مي‌خواهند دختران مسلمانان را هم بي‌غيرت، بي‌حيا و بي‌عفت به بار آورند.
استاد عین العلوم گشت در ادامه سخنانش افزود: حج يکي از ارکان پنج‌گانه اسلام و فرض است؛ اسلام رفتن زن را به حج بدون محرم جايز نمي‌داند، چه برسد اردو بردن به شهرها آنهم با مردان نامحرم، آيا راننده اتوبوس يا شاگرد اتوبوس محرم هست؟ شريعت اسلام کجا چنین حکمی صادر کرده است؟

مولانا عبدالحکيم سیدزاده سخنران پایانی این مراسم نیز ضمن محکوم کردن اردو بردن دختران گفت: چه اردوي علمي، مطالعاتي، تفريحي و چه جهادي باشد، بردن دختران بدون محرم حرام است؛ لذا از اولياي تمام دختران تقاضا مي‌شود: هیچ کسی به اين امر اقدامي نکند، چون اگر يک يا دو نفر اين کار را انجام دهد، دختران دیگر، خانواده‌ها را در تنگنا قرار مي‌دهند.
مولانا عبدالحکيم تصریح کرد: با نشستي که با بعضي از مسؤلين داشتم، راه‌کارهايي را پيشنهاد دادم؛ مانند: هزينه‌اي را که براي اين چند نفر در نظر گرفته شده است به همان معلمی که در آن‌جاست داده شود تا به اين‌جا آمده و تدريس کند؛ از افراد بومي استفاده شود؛ و…
وی در پایان مردم را تشویق کرد تا بهترین همکاری را با همایش دانش‌آموختگی طلاب عین العلوم گشت که در ۲۲ فروردین ۹۷ برگزار می‌شود داشته باشند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها: