برگزاری نشست هم‌اندیشی علمای حومه زاهدان با حضور شىخ الاسلام مولانا عبدالحمید

دسته: اخبار , اهل سنت ایران , خبر و گزارش , ویژه
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 15 مارس 2018
برگزاری نشست هم‌اندیشی علمای حومه زاهدان با حضور شىخ الاسلام مولانا عبدالحمید

نشست هم‌انديشي علماي حومه زاهدان صبح چهارشنبه (23/ اسفند/ 1396) با حضور شيخ‌الاسلام مولانا عبدالحميد در روستاي حصاروئيه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار افتخاري سنت‌آنلاين؛ نشست هم‌انديشي علماي حومه زاهدان هر دو ماه يک بار در مدارس روستاهاي حومه شهر زاهدان برگزار مي‌شود.
در اين نشست شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد با بيان جايگاه علم و عمل در فرامين اسلام افزود: اگر همراه علم عمل نباشد در وجود انسان غرور و خودپسندي مي‌آيد و در دام نفس و شيطان مي‌افتد. عالم بايد عابد و ذاکر باشد و از لغويات پرهيز کند.
در ادامه مولانا عبدالحميد دعا را دروازه همه خوبي‌ها دانست و اظهار داشت: علما در ميدان عمل از همه پيشي بگيرند و از خودخواهي که جزو اخلاق رزيله است، پرهيز کنند، علماء بايد مردم را براي نماز شب، نماز صبح و نمازهاي ديگر تشويق نمايند، علماء رباني و خدايي باشند تا تلاش و کوشش‌هاي آن‌ها در جامعه اثر بگذارند. علماء بايد با جماعت تبليغ همکاري داشته و مردم را ترغيب و تشکيل کنند.
برجسته‌ترین عالم اهل سنت کشور با بيان اين‌که ضروريست علما پيگير مسائل دنيوي مردم باشند و مطالبات ايشان را به مسئولين برسانند، تصریح کرد: افت تحصيلي دانش‌آموزان مسئله‌ بسيار مهمی است که در آن کوتاهي‌ شده و لازم است که بر آن نظارت داشته و هم‌کاري کنيم.
پايان‌بخش این نشست معنوی همراه بود با دعا‌هاي مخلصانه حضرت شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸
برچسب ها: