برگزاری سمینار تمدن بین الملل در آفریقای جنوبی توسط اتحادیه‌ی جهان اسلام

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - 1 ژانویه 2018

خانم زاندینا رینا شهردار شهر دیربان در آفریقای جنوبی امروز با حضور دکتر محمد بن عبدالکریم العیسی دبیرکل اتحادیه‌ی جهان اسلام و وزاری کشور آفریقای جنوبی و نمایندگانی از ادیان مختلف و اندیشمندان سراسر جهان، سمینار تمدن بین الملل را افتتاح کرد.
به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از واس، دکتر محمد العیسی در این محفل در سخنانی که ایراد کردند به قضایای مشترک میان همه‌ی ادیان از جمله دوست داشتن انسانیت و تلاش برای تقویت ارزش‌های همزیستی و همکاری متبادل پرداختند.
ایشان گفتند: پیروان ادیان و فرهنگ‌های مختلف امروز نیاز شدیدی به ارتباط انسانی و همکاری در قضایا و منافع مشترک دارند و بر همه‌ی ما واجب است که تا جایی که امکان دارد از جنگ و ستم و استبداد بپرهیزیم و با آن مبارزه کنیم.
دبیرکل اتحادیه‌ی اسلام در ادامه افزود: دین اسلام به ما آموخته است که نوشاندن آب به حیوانات هم اجر و پاداش دارد، لذا ما در نیکی و احسان به دیگران به اعتبارهای دینی و نژادی توجه نمی‌کنیم و بر این باوریم که در ارزش‌های اسلامی، مهرورزی یک اخلاق فراگیر است.
ایشان در پایان گفتند: اتحادیه‌ی جهان اسلام در خدمات رسانی به انسان‌ها میان پیروان ادیان و نژادهای مختلف هیچ تفاوتی قائل نمی‌شود بلکه بدون توجه به دین، نژاد و کشور انسان‌ها به آن‌ها خدمت نموده و این خدمت را از باورهای ریشه‌ای اسلام می‌داند، و هیچ چشمداشت پاداشی در این قضیه از کسی ندارد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴
برچسب ها: