برقراری عدالت و رفع تبعیض از اهداف مهم انقلاب اسلامی است/ معضل و مشکلات عدم ماندگاری پزشکان در سراوان؛ علت یابی و چاره‌جویی شود

دسته: اخبار , خبر و گزارش , ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - 3 فوریه 2018

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از کانال تلگرامی مولانا ساداتی، ایشان در فرازی از سخنان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت سراوان (۱۳ بهمن ۱۳۹۶) با اشاره به سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ با بیان اینکه شعار و عمل مسئولان مورد مطابقت قرار گیرد و اهداف انقلاب را با عملکرد خود در مسئولیتهایی که دارند پاسداری کنند؛ عدالت و عدم تبعیض را از اهداف مهم انقلاب برشمردند و تاکید کردند.

خطیب جمعه اهل‌سنت سراوان گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یکی از حادثه‌ها و رویدادهای مهم تاریخی با شعار نه شرقی و نه غربی با هدف مهم استقلال و آزادی در جهان به ثبت رسید، انقلاب ملت ایران انفجاری بود که جهان غرب را بلرزه در آورد و سبب اگاهی و بیداری ملتهای زیر ستم گردید.

مولانا ساداتی افزود: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نعمتی است که باید قدر آن را دانست ؛ قدردانان کسانی هستند که با عمل خود اهداف انقلاب را در مسئولیت‌هایی خود پاسداری می‌کنند.

امام جمعه اهل‌سنت سراوان تصریح کرد: استقلال و آزادی را که از اهداف مهم انقلاب بوده در قانون اساسی در امور مختلف برآن تاکید شده ؛ همچنین عدالت، برابری و عدم تبعیض برای تمام اقوام مذاهب و هر کس که ملیت ایران را دارد شامل می‌شود.

مولانا ساداتی با بیان اینکه ” در شکر نعمت انقلاب اسلامی؛ شعار و عمل مسئولان با هم مطابقت پیدا کند” خاطرنشان ساخت: مسئولان و دولتمردان بقا و تداوم انقلاب را در تحقق بخشیدن عملی اهداف انقلاب که از استقلال و آزادی سرچشمه گرفته مورد توجه قرار دهند.

مدیر دارالعلوم سراوان بیان کرد: اگر با نگاه تبعیض و عدم پاسخگویی شفاف به مردم محروم و ستمدیده و راندن آنها از ادارات با برخوردهای غیراخلاقی باشد؛ هرگز قدردانی از نعمت نمی‌شود بلکه کفران نعمت خواهد شد آنگاه مردم ولی نعمت نخواهند بود.

مولانا ساداتی عنوان کرد: عدالت وعدم تبعیض از اهداف مهم انقلاب اسلامی است؛ عدالت از اساسی‌ترین دستورات اسلامی و یکی از اهداف مهم بعثت پیامبران بوده است که لزوما مورد توجه و عمل در همه زمینه‌ها می‌باشد.

ایشان اظهار داشت: توصیه‌های معمار انقلاب؛ امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری که در رفع تبعیض، ظلم ستیزی و محرومیت‌زدایی است مورد توجه و عمل خواص و مسئولان قرار گیرد، کسانی‌که اهداف انقلاب را نادیده می‌گیرند، با رفتار تبعیض گونه و تحقیرآمیز با مردم رفتار می‌کنند و در مسئولیت خود پاسخگو نیستند؛ بلکه به هرنحوی در پی حفط پست و جایگاه خود هستند، به نظام و انقلاب ضربه وارد می‌کنند.

خطیب جمعه اهل‌سنت سراوان ابراز داشت: برای کسانی‌که خداوند فرصت خدمت داده و مسئولیتی سپرده شده؛ شکر این نعمت را در عمل بجا آورند، این فرصت غنیمتی است که بدست آمده و غفلت از آن باعث حسرت می‌شود و آنچه ماندگار می‌شود عملکردهای خوب یا بد هستند.

مولانا ساداتی در بخش نخست سخنان گفت: برای دستیابی به سعادت و کامیابی باید به سوی صفات پسندیده، دارای فضیلت و کارهای زیبا و خداپسندانه رفت؛ رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند:” احرص على ما ینفعک واستعن بالله؛ برای انجام دادن کارهایی که برایت منفعت دارد حریص باش و از الله کمک و یاری بخواه “؛ کارهایی که نفع آن دوام و کمال داشته یاشد، در دنیا و آخرت در امروز و فردا فائده‌مند باشد.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخشی از سخنان در مراسم نماز جمعه با اشاره به معضل عدم ماندگاری پزشکان در شهرستان سراوان از مسئولان مربوطه در مرکز استان خواست این مسئله را که از مشکلات چالش برانگیز و در روزهای اخیر حاد شده را «علت‌یابی» و «چاره‌جویی» کنند.

امام جمعه اهل‌سنت سراوان گفت: یکی از مشکلاتی که شهرستان سراوان با آن مواجه بوده عدم ماندگاری پزشکان متخصص و یا انتقال آنان از شهرستان است که این مسئله از مشکلات چالش برانگیز است و باید مسئولان مربوطه دانشگاه علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان علت‌یابی کنند؛ بویزه در این چند روز اخیر که مسئله و اختلاف بین پزشکان و اداره مربوطه در شهرستان سراوان بسیار حاد شده است.

مولانا ساداتی تصریح کرد: در این بین کسانی که ضرر می‌کنند و برایشان مشکل ایجاد می‌‌شود مردم هستند، مسئولین با بحث و جدال خود نباید باعث حق تلفی بیماران شوند.

ایشان عنوان کرد: پزشکان تعهد به خدمت کرده‌اند و کسانی که زحمت می‌کشند شایسته تقدیر و تشویق هستند؛ به خواسته‌های جایز و قانونی آنان باید توجه کرد و مشکلات پیش رو باید برطرف شود تا در محیط آرام و با اطمینان خاطر در شرایط بهتر خدمت کنند.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان بیان کرد: البته اگر یک فرد خاطی باشد نمی‌توان همه پزشکان را خاطی دانست،
یک عالم دیتی یا یک مسئول اداره خطا کند نباید همه علما و مسئولان را خاطی قلمداد کرد بلکه با فرد خاطی برخورد مناسب کرد و احقاق حق نمود.

مولانا ساداتی در پایان سخنان تاکید کردند: لازم است دانشگاه های علوم پزشکی با بذل توجه به این شهرستان عدم ماندگاری و گاهی انتقال پزشکان و پزشک متخصص را بررسی و چاره جوئی نمایند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها: