با ايمان، قفل مشکلات باز می‌شود

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
سه شنبه - 19 دسامبر 2017

نويسنده: عبدالوحید عمرزهی

با شاه‌کليد ايمان قفل مشکلات باز مي‌شود؛ مشکلات «اعتقادی»، «مادی»، «سياسي» و… ولي ما آن‌را کنار زديم و عوض آن کليد گناه را داخل قفل‌ مشکلات انداختيم. نه تنها قفل ‌را نگشود، بلکه درهاي اميد را به روي ما بست.

ایمان، همان کليد مادری که روزگاري با آن قفل مشکلات اعتقادي، مادي و معيشتي جهان را مي‌گشوديم.

آه و فغان از روزي که آن را کنار زديم و کليد گناه را دست گرفتیم. از آن روز،‌ طوفان مشکلات به سوی ما سرازیر شد و تاريخ هر دم نگونبختي ما را مي‌نگارد.

درهاي آسمان و زمين بر ما مسدود شدند. نه از آسمان پرآب باراني پربرکت مي‌بارد و نه از زمين روينده چيزي مي‌تراود. ديگر آن مناظر زيبا و دلپذير خاطره شد.

بنابر کمبود ایمان، خوردنی‌های طبیعی از سفره‌ها کم رنگ شد و با خوردن هرمونی‌ها، جان‌ها هم به بن‌بست رسيدند. سرطان و بیماری‌ها شناخته و ناشناخته دیگر، جان‌هاي ما را طعمه‌‌ي خود مي‌کند.

 بازارهاي اقتصادي کم رونق و چرخه‌ي اقتصاد در حالت رکود به سر مي‌برد؛ کارخانه‌هاي توليدي در تنزّل کامل و چه بسا تعطيل‌اند.

عرصه‌هاي سياسي با پيچ و خم‌هايش بیداد مي‌کند. بگونه‌اي که در پيچ و خم‌هاي آن حقوق شهروندي و ملي اقليت‌ها و ضعیفان پايمال مي‌شود.

قفل مشکلات اعتقادی و مادی و… زماني باز مي‌شود که «نهال ايمان» را در دلهايمان پرورش دهیم تا شاخ و برگ‌هايش را بر سرزمين وجودمان بگستراند و ميوه‌ي عمل آن به بار نشيند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵
برچسب ها: