این خاک مال ماست و آن را تسلیم نخواهیم کرد

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - 16 دسامبر 2017

شهید ابراهیم ابو ثریا شهروند معلول فلسطینی که بر اثر حمله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسید، پیش از شهادت خود جمله، ‘این خاک مال ماست و آن را تسلیم نخواهیم کرد’، را بر زبان آورده بود.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از رسانه‌ها، شهید ابراهیم ابو ثریا، که طی حملات هوایی اسرائیل در سال 2008 علیه غزه، پاهای خود را از دست داده و در تظاهرات حمایت از قدس توسط نیروهای اسرائیل به شهادت رسید، پیش از این گفته بود: “این خاک مال ماست و آن را تسلیم نخواهیم کرد”.

ابو ثریا که به‌زودي به شهادت رسید، علی رغم معلولیت خود در اعتراضات غزه شرکت کرد. ویدیوی سخنان وی که مدتی پیش از شهادت ضبط شده است، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

وی در این ویدیو گفته است: “برای اینکه به ارتش اسرائیل پیام ‘این خاک مال ماست’ را بدهم، به اینجا آمدم. این خاک مال ماست و آن را تسلیم ترامپ نخواهیم داد. به تظاهرات خود در اینجا ادامه خواهیم داد. مردم فلسطین شجاع هستند”.

شاهدان عینی می‌گویند ابو ثریا، علی رغم معلولیت خود هر روز در تظاهرات‌های حمایت از مسجد الاقصی شرکت می‌کرد.

گفتنی است تظاهرات فلسطینی‌ها در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ، برای معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرئیل همچنان ادامه دارد. اسرائیل به استفاده از گلوله‌های جنگی و گاز اشک‌آور برای مقابله با معترضین فلسطینی ادامه می‌دهد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها: