ایران برای همه‌ی ایرانیان

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
دوشنبه - 5 فوریه 2018

نويسنده: رضا باوفا 

متاسفانه جامعه اهل سنت سیستان و بلوچستان از عملكرد دولت دوازهم رضایت ندارد. رییس جمهور هنوز نتوانسته متناسب با رای اول مردم استان سیستان و بلوچستان، به شعارها و وعده‌های خود عمل كند.

بیشترین دغدغه و نگرانی در حوزه انتصابات و به كارگیری نیروهای شایسته هست، مردم انتظار دارند ایران برای همه‌ی ایرانیان باشد و افراد به دلیل قومیت و مذهب نادیده گرفته نشوند.

جامعه اهل سنت استان، اصلاح‌طلبان را مسبب و مقصر این شرایط می‌داند در حالی كه قدرت در دست اصلاح‌طلبان نیست اما منتقدین معتقدند به اعتبار تایید و تشویق چهره‌های شاخص اصلاح طلب به این دولت رای داده‌اند.

باید توجه كرد كه قدرت اجرایی در دست اصلاح طلبان نیست، تعداد كمی از چهره‌های اصلاح طلب هم كه در دولت حضور دارند باید بر اساس سیاست‌های دولت عمل كنند.

هنوز زمان زیادی نگذشته و فرصت باقی است، دولت باید بدون توجه به فشار تندروها به چهره‌های تحصیلكرده و توانمند اهل سنت توجه كند و پیرو نظر شفافِ مقام معظم رهبری نسبت به به‌كارگیری بیشتر شایستگان همه‌ی اقوام و مذاهب پذیرفته شده در قانون اساسی اقدام كند.

افزایش میزان مشاركت اقوام و مذاهب در اداره كشور موجب ارتقای درجه همبستگی ملی و به دنبال آن افزایش ضریب امنیت ملی خواهد شد.

امیدواریم دولت تا دیر نشده نسبت به بازسازی رویكرد و عملش در حوزه اقوام اقدامات قابل توجهی داشته باشد.

منبع: امتداد


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها: