اولین قبله مسلمین در اسارت قدرت طلبان

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
شنبه - 9 دسامبر 2017

نويسنده: محمدذاکر رضايي/ متعلم دارالافتاء عين العلوم گشت

مسجد الاقصی تنها مکانی است که سه مذهب بزرگ جهانی، اسلام، یهودیت و مسیحیت، بر آن دست گذاشته و مدعی آن هستند که مال ماست،این خود ارزش این مکان را بالا برده است. در طول تاریخ این مسجد دست به دست شده
و فلسفه‌ای که در آن نهفته این است هر زمان که مسجد الاقصی دست مسلمان بوده آن زمان، در واقع زمانه قدرت مسلمانان بوده است. و از لحاظ ایمانی در سطح مطلوبی بوده‌اند، و هر گاه از ایمانیات و اعتقادات اسلامی و فرامین الهی فاصله گرفته‌اند. مسجد الاقصی و قدس از دست آن‌ها گرفته شده است. الان با گذشت نزدیک 70 سال از اسارت آن توسط یهودیان می‌گذرد. آخرین باری که قدس و مسجد الاقصی از اسارت مسیحیان خارج شد توسط صلاح الدين بود. حالا هم قدس و هم مسجد الاقصی و مردم جهان اسلام نگاهشان به سوی صلاح الدين دیگر است. تا قدس و مسجد الاقصی را از اسارت دشمنان اسلام برهاند. در زمان حاضر هم صلاح الدين‌ها وجود دارند اما این را بدانید صلاح الدين به تنهایی این رشادت‌ها را کسب نکرد، امتی پشت سرش بود که «أینص الدين و انا حي» شعارشان بود، عزت اسلام و مسلمانان مد نظر آن‌ها بود، قلوبشان مالا مال از ایمان و یقین و اعتماد بر ذات یگانه بود، شهادت در راه اسلام بزرگ‌ترین آرمان و آرزویشان بود، عاشق موت بودند.حفاظت شعائر اسلامی، و حفاظت از حیا و عفت مسلمانان هدفشان بود.
پس جوان برخیز و آماده باش تا سرباز صلاح الدين شوی و از آرمان و شعائر اسلام و اولین قبله مسلمانان دفاع و محافظت کنی، صلاح الدين یک شخص نیست یک ایده یک تفکر یک اندیشه و یک حرکت و یک تحول و یک بیداری است.
ما که خوابیم، ترامپ و امثال آن‌ها بیدارند، و از خواب غفلت ما سوء استفاده می‌کنند و دارند قدس را علنا از ما می‌گیرند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷
برچسب ها: