انسان و فکر همه چیز

دسته: ویژه , یادداشت‌ها
بدون دیدگاه
جمعه - 24 نوامبر 2017

نويسنده: علی محمد اسماعیلی نژاد

انسان، دراین دنیا برای این که عمری را پشت سر بگذراند فکر همه چیز را باید بکند. اگر مریض شد باید برای علاج خویش چندین دکتر را سر بزند. هنگام سلامتی هم نباید بی فکر باشد و فقط به خوردن و خوابیدن بیندیشد؛ چون آنگاه باید تاوان سخت بی تحرکی های خودش را پس دهد.از این رو به فکر گنجاندن ورزش و تحرک در برنامهٔ زندگیش باشد. وقتی به علت شکستگی پایم چند ماهی نتوانستم خوب حرکت کنم، آرزویم فقط خوب شدن پایم بود. الآن که بهتر شده ام باید فکر ی به حال چربی های شکمم بکنم. این نشستن های طولانی کار دستم داد. بسیاری از بیماران، همزمان با چندین بیماری دست و پنجه نرم می کنند.علاج بیماری ای مثل دیابت، تحرک لازم دارد و علاج بیماری ای مثل قلب، به استراحت.انسان مانده چه کار کند! باید برای هر دو بیماری دنبال چاره باشد. اکنون که باد های سرد پاییزی خبر از شب های سرد زمستان می دهد سرما خوردگی،تب و سرفه همگان را در معرض تهدید قرار داده است.

این انسان ضعیف،وقتی داخل اتاق هاست نمی خواهد بیرون برود وقتی بیرون است نباید در اتاق بسیار گرم وارد شود چون این کار هم باعث سرما خوردگی می شود. بیچاره باید با احتیاط کامل ورود و خروجش را رصد کند.

پزشکان در این فصل توصیه می کنند مراقب آب بدن خود باشید. یعنی آب نوشیدن را فراموش نکنید. .آب که می نوشیم فاصلهٔ این وضو تا وضوی دیگر کم تر می شود. وضو گرفتن در این هوای سرد هم از مشکل ترین کارهاست.

تابستان به فکر وسایل سرمایشی و در زمستان به فکر وسایل گرمایشی باشد. روز باید به فکر کارش باشد و شب به فکر خواب. اما در این میان امثال من هنوز پیام های انباشته شدهٔ واتساپ و تلگرامشان خوانده نشده است؛ باید فکری بکنند. دلشان هوای خواندن می کند اما دغدغهٔ سر صبح سرِ کار رفتن، او را به رختخواب سوق می دهد. وقتی وسیلهٔ نقلیه ندارد فکر می کند چگونه به دستش بیاورد. هنگام در اختیار داشتن آن، باید به فکر پرداختن پول هنگفت بیمه اش باشد. زن ندارد به فکر زن است. زن که آمد، فکر مسکن،خوراک و پوشاک او را افسرده می کند. دنیا است دیگر. همین که از فکری رها می یابد در فکر دیگری غرق می شود و این داستان تا پایان زندگی ادامه دارد…

نمی توان کاری کرد باید ساز و سوخت. تنها جایی که از همهٔ این دغدغه ها نجات می یابیم بهشت است. برای حصول آن تلاش و فکر باید کرد. ولی یادتان باشد این فکر، آن جا هم وِلکن بسیاری از بهشتی ها نیست. فکر پایینی ها به این چیز مشغول است که کاش کاری می کردیم که جایمان در طبقات بالا می بود.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها: