مولانا اسلامدوست: انتقاد و اعتراض حق قانونی مردم است/ مردم می‌توانند طبق قانون مطالبات خود را مطرح کنند

دسته: خطبه‌ها , ویژه
یک دیدگاه
شنبه - 6 ژانویه 2018

مولانا خدابخش‌اسلامدوست د‌ر مراسم نماز جمعه رمین چابهار با اشاره به اعتراضات اخیر در نقاط مختلف کشور ضمن توصیه به « حفظ امنیت عمومی د‌ر راستای بیان مطالبات» بر رعایت حقوق حقه مردم توسط دولت تاکید کرد.

به گزارش ساحل نیوز مولانا خدابخش‌اسلامدوست د‌ر این مراسم اظهار داشتند: مطالبه، انتقاد و اعتراض حق قانونی مردم است و مردم می‌توانند طبق قانون مطالبات و خواسته‌های خود را مطرح کنند. ولی اغتشاش چیزی دیگر است طوری نباشد حق و حقوق کسی ضایع شود و به اموال عمومی و شخصی ضربه زده شود. ضربه زدن به اموال عمومی را نه قانون اجازه می‌دهد نه شریعت.

امام جمعه رمین ادامه دادند: مردم مطالبات خود را از طریق اعتراضات و انتقادات و راه‌های قانونی پیگیری کنند. اما در این میان حقوق متقابلی بین مردم و دولت وجود دارد که باید رعایت شوند. اگر حقوق دولت نسبت به مردم و حقوق مردم نسبت به دولت رعایت شوند قطعا دیگر چنین مشکلاتی پیش نمی‌آید. اما اگر بر مردم ظلم شود و حق آنها ضایع شود قطعا مشکلاتی پیش می‌آید.

استاد برجسته جامعة‌الحرمین‌الشریفین چابهار بر ضرورت حفظ «وحدت» و «امنیت» در ضمن مطالبات مردمی تاکید کردند و گفتند: د‌ر ضمن اعتراض و مطالبه باید به وحدت و امنیت توجه شود. د‌ر سایه وحدت و امنیت است که انسان می‌تواند عبادت کند و به حقوق خود برسد.

خطیب جمعه رمین چابهار با توصیه به جوانان فرمودند: به جوانان توصیه شود که مبادا فریب افراد سودجو را بخورند که اهدافی غیر از مطالبات مردمی داشته باشند.

ایشان در پایان خطاب به دولت‌مردان فرمودند: دولت‌مردان هم حق و حقوق حقه مردم را بدهند و از ظلم و زور اجتناب کنند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 6 ژانویه 2018 - 1:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام. ايشان حق مطلب را ادا كردند. ممنون