انتقاد مولانا گرگیج از کشتار مردم مظلوم سوریه/ حقوق کارگران به موقع پرداخت شود

دسته: خبر و گزارش , خطبه‌ها , ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - 3 مارس 2018

مولانا محمدحسين گرگيج ضمن انتقاد شديد نسبت به کُشتار غير نظاميان در غوطه شرقي سوريه، وقوع چنين جناياتي را فاجعه انساني خواند و بي‌تفاوتي سران کشورهاي اسلامي در اين زمينه را ننگ بزرگي براي امت اسلامي دانست.

به گزارش سنت‌آنلاين؛ شيخ التفسير مولانا گرگيج امام جمعه اهل سنت آزادشهر در فرازي از مراسم نماز جمعه (11/ اسفند/ 96) شهرستان آزادشهر گفت: کُشتار مردم مظلوم سوريه يک فاجعه انساني است که از هر سو مورد حمله گروه‌هاي مختلف قرار گرفته‌اند، روسيه مدعي است که حملات سوريه، توان دفاعي آنان را افزايش داده است؛ به جاي اين که توان تسليحات دفاعي خود را با کشتار مردم بي‌گناه بسنجيد آن‌ها را در سرزمين‌هاي خودتان آزمايش کنيد.

عالم سرشناس اهل سنت کشور، قتل عام مسلمانان را ننگ بزرگي براي سران کشورهاي اسلامي دانست و خاطرنشان ساخت: انسان‌هاي ددمنش، توان دفاعي خود را بر روي مردم مظلومي که از شدت گرسنگي تلف مي‌شوند آزمايش مي‌کنند، از خداوند متعال خواستاريم قدرت کساني که به کشتار مردم سوريه افتخار مي‌کنند را معدوم کند، براي سران کشورهاي اسلامي و کساني که ادعاي اسلام دارند ننگ است که امريکا و روسيه در کشورهاي اسلامي پايگاه نظامي دارند.

مدير دارالعلوم فاروقيه گاليکش در ادامه افزود: جاي تاسف است که هيچ گروهي جنايات سوريه را نمي‌پذيرد اما خداوند آگاه و بصير است؛ لذا خداوند کساني که مردم بي‌گناه اعم از زنان و کودکان سوري را قتل عام مي‌کنند آواره و نابود گرداند و تسليحات‌شان را نيز بر روي خودشان استعمال نمايد.

ايشان ضمن دعا براي نجات مردم مظلوم سوريه تصريح کرد: خداوندا! تو عزيز و مقتدر هستي پس بيش از اين به ظالمين ميدان نده؛ ظالمين و هم پيمانان‌شان را در سوريه، يمن و ساير کشورهاي اسلامي که مردم بي‌گناه را قتل عام مي‌کنند را نيست و نابود گرداند.

استاد تفسير دارالعلوم فاروقيه گاليکش با انتقاد شديد از بي‌تفاوتي سران کشورهاي اسلامي در خصوص کشتار مردم سوريه تصريح کرد: امروز سرمايه ملي کشورهاي اسلامي در اختيار قدرت‌هاي مستکبر قرار گرفته است تا مردم بي‌گناه را از بين ببرند که اين مسئله براي مسلمانان ننگ و عار است؛ سرمايه ملي مسلمانان، گوشت قرباني نيستند که هر کسي بخواهد براي نابودي مسلمانان آن را در اختيار جنايتکاران قرار دهد.

مولانا گرگيج در پايان اين بخش از سخنان‌شان بيان داشت: حُکام مسلمانان هوشيار و آگاه شوند تا بيش از اين ملعبه قدرت‌هاي دنيا قرار نگيرند، از خداوند تقاضا داريم به داد مظلومين برسد؛ زيرا ما مسلمانان سوريه اعم از زن و کودک و سالخوردگان را دوست داريم؛ خداوند کساني که مظلومين را نابود مي‌کنند را به بيماري‌هاي صعب العلاج و سرطان‌هاي مُهلک گرفتار کند.

حقوق کارگران به موقع پرداخت شود

خطيب جمعه اهل سنت آزادشهر در قسمت ديگري از خطبه‌اي اين هفته با اشاره به اعتراض برخي از کارگران نسبت به عدم پرداخت حقوقشان خاطرنشان کردند: حقوق کارگران دولتي و بخش خصوصي رعايت شود و مزدشان به موقع پرداخت گردد، هنگامي که مزد کارگر به موقع پرداخت شود رنج و خستگي جسمي وي رفع مي‌شود و اگر حقوقش پرداخت نشود مايوس مي‌گردند.

ايشان افزودند: در برخي اوقات، پول محصولات کشاورزي به کشاورزان زحمتکش پرداخت نمي‌شود و يا اينکه با تاخير پرداخت مي‌گردد، کارگران در اعتراضات اخير خود به عنوان طنز شعار “مرگ بر کارگر، درود بر ستمگر” را سر دادند که در واقع شعار مرگ آنان کنايه به کساني است که حقوق معوقه‌شان را پرداخت نمي‌کنند.

منبع: پايگاه اطلاع رساني مولانا گرگيج


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴
برچسب ها: