انتقاد ماموستا بهرامی از «تحریف» سخنان مولانا عبدالحمید

دسته: اخبار , ویژه
بدون دیدگاه
سه شنبه - 28 نوامبر 2017

ماموستا ملا احمد بهرامی از علمای برجسته اهل‌سنت کرمانشاه، از «تحریف» سخنان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید و اظهارنظر «عجولانه» یکی از نمایندگان مجلس در مورد ایشان به شدت انتقاد کرد.
به گزارش سنی‌آنلاین، ماموستا بهرامی امروز (دوشنبه 6 آذر) در مراسمی که به یاد 3 تن از امدادرسانان زلزله کرمانشاه که جان خود را در این راه از دست داده بودند برگزار شده بود، از «تحریف» سخنان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به شدت انتقاد کرده و این اقدام را محکوم کرد.
این عالم برجسته کُرد اهانت به مولانا عبدالحمید را «غیرقابل توجیه»‌ دانست و گفت: مولوی عبدالحمید از علمای برجسته مدنی، فرهنگی، اجتماعی و مدنی اهل‌سنت ایران و جهان اسلام است که اسائه ادب به ایشان برای ما قابل توجیه نیست.
استاد بهرامی به «محبوبیت» مولانا عبدالحمید در بین ملت کُرد اشاره کرد و اظهار داشت: ملت کُرد از دلسوزی‌ها و محبت‌های مولانا عبدالحمید در حق خودشان آگاه هستند و ایشان را دوست دارند.
وی که نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی نیز بوده است، سخنان شهاب نادری نماینده اورامانات و پاوه علیه مولانا عبدالحمید را «اقدامی عجولانه» توصیف کرد.

ماموستا ملا لقمان امینی، امام مسجد دارالاحسان جوانرود نیز ضمن محکوم کردن «تحریف» سخنان امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، نسبت به «هرگونه اسائه ادب» به مولانا عبدالحمید هشدار داد.
وی در بخشی از سخنانش خطاب به کسانی که سخنان تحریف‌شده‌ای را به مولانا عبدالحمید نسبت داده بودند اظهار داشت: مولوی عبدالحمید بر اساس آموزه‌های قرآن همه ملت و مردم ایران حتی شخص خودش را به «توبه» فراخوانده است؛ توصیه به «تقوا» و «توبه» نص صریح قرآن است و کسی نمی‌تواند بر این امر نقد وارد کند.

این دو عالم برجسته کُرد همچنین از ملت ایران، به‌ویژه «قوم بلوچ» و بالاخص شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به‌خاطر کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه تقدیر و تشکر کردند.

منبع: سني‌آنلاين


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴
برچسب ها: