انتقاد امام‌‌جمعه اهل‌سنت چابهار از اهانت به صحابه در کتب درسی آموزش‌وپرورش

دسته: اخبار , اهل سنت ایران , ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - 16 دسامبر 2017

مولانا عبدالرحمان سربازی، صبح امروز (24 آذر) در «جلسه هفتگی پرسش‌وپاسخ» در چابهار، با انتقاد شدید از اهانت به صحابه پیامبر اکرم در یکی از کتب درسی آموزش‌وپروش، اهانت به مقدسات را برای جامعه اهل‌سنت «غیرقابل تحمل و گذشت»‌ دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنی‌آنلاین، مولانا عبدالرحمان چابهاری طی سخنانی در این جلسه که متن آن در کانال تلگرامی ایشان منتشر شده است، اظهار داشت: ما (اهل‌سنت) هرگونه سخنی را نسبت به نفس خودمان تحمل می‌کنیم، اما اهانت به صحابه پیامبر خدا صلی‌الله‌علیه‌وسلم و مقدسات برای ما غیرقابل تحمل بوده و هیچ‌گاه در مقابل آن کوتاه نمی‌آییم.
عالم و محقق برجسته اهل‌سنت در واکنش به اهانت در یکی از کتاب‌های درسی آموزش‌وپروش به حضرت ابوهریره رضی‌الله‌عنه، خاطرنشان کرد: طبق عقیده اهل‌سنت و جماعت؛ نصف دین مسلمانان از روایت‌هایی سرچشمه می‌گیرد که حضرت ابوهریره رضی‌الله‌عنه از رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم روایت کرده است، لذا توهین به این صحابی بزرگ در نزد ما به شدت محکوم است.
امام‌جمعه اهل‌سنت چابهار در ادامه به تاکیدات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب مبنی بر «اجتناب از اهانت به مقدسات اهل‌سنت» اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر «وحدت» تاکید داشته و دارند و همواره از توهین به مقدسات اهل‌سنت منع فرموده‌اند، دیگر چه معنایی دارد که دستور آنها نادیده گرفته شود و ما همواره شاهد اهانت به مقدسات اهل‌سنت باشیم؟!
مدیر جامعة‌الحرمین‌الشریفین چابهار در پایان خواستار پیگیری این موضوع از سوی علما شد و گفت: ما نباید در قبال این موارد بی‌تفاوت باشیم. این‌که یک نفر پشت منبر در این‌مورد چند کلمه صحبت ‌کند کار به‌جایی نمی‌رسد، بلکه علمای کرام باید این گلایه‌ها را مطرح کنند و در این مورد با وزارت‌خانه‌ها مکاتبه نمایند.

گفتنی‌ست در کتاب «دین‌ و زندگی (2)» که در پایه یازدهم مدارس آموزش‌وپرورش تدریس می‌شود، از حضرت ابوهریره رضی‌الله‌عنه که یکی از صحابه جلیل‌القدر رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وسلم است، با الفاظ زشت و اهانت‌آمیزی یاد شده است.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴
برچسب ها: