مولانا ساداتی در مراسم نماز جمعه اهل سنت سراوان :اقتصاد و معیشت از موضوعات مهم مطرح در کشور است

دسته: خبر و گزارش , خطبه‌ها , ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - 24 مارس 2018
اقتصاد و معیشت از موضوعات مهم مطرح در کشور است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی با بیان اینکه کشور ما داری اهمیت و ظرفیت‌های بالای اقتصادی است که نباید مواجه با افزایش بیکاری، گرانی، فقر، ورشکستگی کارخانه‌ها و اخراج کارگران شود؛ استفاده از ظرفیت‌ها در جهت اشتغال، تقویت تولیدات داخلی و خرید کالای ایرانی را از راه‌های تقویت اقتصاد کشور و معیشت مردم دانست.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از کانال رسمی مولانا سید عبدالصمد ساداتی؛ مولانا ساداتی در مراسم نماز جمعه اهل سنت سراوان با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۷ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان “حمایت از کالای ایرانی ” گفت: مسائل اقتصادی که وابستگی به معیشت مردم دارد از موضوعات مهم در کشور مطرح است، از این جهت به مقتضای ضرورت؛ انتخاب و نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری به سال “حمایت از کالای ایرانی” و نیز سال‌های قبل به نام “اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال”؛ دغدغه و فکر اقتصاد کشور و معیشت مردم است که همواره تاکید داشت.
امام جمعه اهل سنت سراوان تصریح کرد: با تقویت تولیدات داخلی با کیفیت و خرید کالای ایرانی از سوی مردم ؛ حمایت از تولیدکنندگان و یکی از راه‌های تقویت اقتصاد کشور است، حمایت از تولیدات داخلی، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر و بیکاری و ایجاد امنیت شغلی برای کارگران که از محروم‌ترین قشر جامعه و زیرخط فقر هستند نیز از وظایف دولت است که سبب اعتراضات در برخی از شهرهای کشور شد.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت: مردم هر کشور از دولتمردان انتظار دارند؛ رفاه و خوش گذرانی خود را بر مردم ترجیح ندهند و زندگی مردم را درک کنند.
ایشان بیان کرد: کشور ما داری اهمیت و ظرفیت‌های بالای اقتصادی است که نباید مواجه با افزایش بیکاری، گرانی، فقر ، ورشکستگی و تعطیلی کارخانه‌ها و اخراج کارگران شود.
خطیب جمعه اهل سنت سراوان همچنین با اشاره به ظرفیت‌ها و نیز معیشت مردم در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این استان منابع طبیعی خدادادی و ظرفیت‌های اقتصادی و نیروی انسانی وجود دارد اما با نبود برنامه‌ریزی مناسب؛ فقر و فلاکت بیداد می‌کند و اخلاق و عزت مردم را هدف قرار داده و قربانی خود کرده است.
مولانا ساداتی گفت: فساد در زمین با ارتکاب محرمات گسترش می‌یابد، رانت و اختلاس و تبعیض باعث نابودی جامعه، فقر و بیکاری و صدها ناهنجاری را به همراه دارد و امنیت را از بین می‌برد، با ادای حقوق و دست یافتن هر کسی به حق خود؛ امنیت و آرامش به دست می‌آید.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان با بیان اینکه گسترش عدالت بقا و پایداری جامعه بشری، برادری و برابری را تضمین می‌کند و آن را مستحکم می‌سازد افزود: طریقه و روش‌های ناجایز و حرام است که به وسیله آن یک طبقه؛ مال و ثروت را کسب می‌کنند و ورود و خروج سرمایه در دست این افراد قرار می‌گیرد و طرف دیگر؛ عموم مردم به حق خود دسترسی پیدا نمی‌کنند .
ایشان ابراز داشت: دستیابی حقوق برای هر کسی لازم است بعضی‌ها حق خود را می‌خواهند ولی حاضر نیستند حق دیگران را بدهند و اصلا این ذهنیت را دارند که کسی حق خود را نخواهد.
امام جمعه اهل سنت سراوان در پایان سخنان بیان کرد: اگر هر فرد احساس مسئولیت را در خود داشته باشد دعواها، اعتراضات و سروصداها خاموش می‌شود، در هر خانواده افراد خانواده؛ رعایت حقوق یک‌دیگر را داشته باشند، کارگر و کارفرما حق یک‌دیگر را رعایت کنند، مدیران دولتی نسبت به حق مردم خود را مسئول بدانند و بالعکس مردم وظیفه خود را نسیت به مسئولین و ادارات ادا نمایند، این زمانی تحقق پیدا می‌کند که همه احساس مسئولیت در برابر عدالت داشته باشند که پیش پروردگار عالم باید جواب‌گو باشند؛ با این گونه روش و عمل در هرکجای دنیا امن و سکون آرامش حاصل می‌شود، با تهدید و گلوله و رعب و وحشت و فشار بر رسانه‌ها و محدودیت و فیلتر شدن آن‌ها؛ هرگز امنیت پایدار قایم نمی‌شود مگر با ادای حقوق و رعایت عدالت و عدم تبعیض است که ممکن می‌شود.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۶
برچسب ها: