افشاگری «مارینا کوجیما» در مورد آزار جنسی زنان روهینگیایی

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
سه شنبه - 20 فوریه 2018

4Ijvy 2Z 400x400 300x300 - افشاگری «مارینا کوجیما» در مورد آزار جنسی زنان روهینگیایییک مامای ژاپنی و عضو سازمان بین المللی پزشکان بدون مرز که در زمینه کمک به زنان پناهنده روهینگیایی فعالیت کرده است گفت: زنان اقلیت مسلمان روهینگیا که از میانمار فرار کرده‌اند، توسط سربازان این کشور به شدت مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

به گزارش سنت‌آنلاين؛ «مارینا کوجیما» دوشنبه (30 بهمن‌ماه) در یک نشست مطبوعاتی افزود: زنان روهینگیایی که پیش از ازدواج باردار شده‌اند، مایه شرمساری خانواده‌های خود تلقی می‌شوند، وی می‌افزاید حتی بارداریی که در نتیجه تجاوز باشد، اشتباه قربانی تلقی می‌شود.
صدها هزار نفر از مسلمانان روهینگیا، از جنگ در ایالت راخین در غرب میانمار، به بنگلادش کشور همسایه، گریخته‌اند.
گروه‌های حقوق بشر می‌گویند: بسیاری از دختران و زنان روهینگیایی، قربانی آزار و اذیت جنسی اعضای نیروهای امنیتی میانمار شده‌اند.
«کوجیما» به تعداد زیادی از قربانیان سوء استفاده جنسی اشاره کرد که هیچ کسی را برای مشورت ندارند و نیز به دلیل ترس از شناخته شدن نمی‌توانند به بیمارستان مراجعه کنند.
این عضو سازمان بین المللی پزشکان بدون مرز افزود: تعدادی از این زنان، زمانی‌که در تلاش برای سقط جنین بدون کمک‌های پزشکی بودند، جان خود را از دست دادند.
«کوجیما» برای زنانی که بارها مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند و یا آن‌هایی که تجربه‌های سخت و دلخراشی همانند کشته شدن اعضای خانواده‌هایشان را داشته‌اند، درخواست افزایش کمک‌های روانشناسی کرد.

منبع: ايرنا


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها: