اعتراض مسلمانان هندی به تخریب مسجد تاریخی ۴۰۰ ساله

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - 5 مارس 2018

سازمان‌های اسلامی در منطقه کریشنای هند، تصمیم دولت برای تخریب مسجد تاریخی ۴۰۰ ساله تانیشا را محکوم کرده و اعلام کردند توسعه بزرگراه ملی بدون حذف این بنای اسلامی نیز امکان پذیر است.
به گزارش سنت‌آنلاين؛ سازمان‌های اسلامی در شهر «ویجیاوادا» واقع در منطقه حکومتی کریشنا در هندوستان نسبت به تصمیم دولت برای تخریب یک مسجد تاریخی با قدمت 400 سال، مخالفت کرده و تنش‌ها در این ناحیه بالا گرفته است.

مقامات شهرداری هندو اعلام کرده‌اند به منظور توسعه بزرگراه ویجیاوادا، مسجد تاریخی تانیشا، که به صورت موازی با جاده واقع شده، باید تخریب شود. با این حال کارشناسان مسلمان بر این باور هستند که برای طرح توسعه بزرگراه نیازی به حذف مسجد نیست.

در پی افزایش نگرانی‌ها در منطقه، حمید انجینر عضو هیات مرکزی اوقاف اسلامی روز شنبه از محل این مسجد بازدید به عمل آورده و اعلام کرد طرح‌های توسعه بزرگراه به صورت تعمدی دستکاری شده‌اند و هدف آن‌ها تنها تخریب این مسجد 400 ساله بوده است. وی افزود مقامات یک اشتباه طراحی مرتکب شده‌اند و این اقدام آن‌ها هدفی جزء تحریک جامعه اسلامی نداشته است.

حمید در ادامه گفت: گردانندگان ناحیه کریشنا و مقامات مسئول ساخت بزرگراه ملی باید وضعیت را به طور دقیق تر مورد بررسی قرار دهند و تغییرات ضروری در این طرح ایجاد کرده و احساسات مردم در جامعه اسلامی را نیز مدنظر قرار دهند. تخریب یک بنای تاریخی مسلمانان به نام ساخت بزرگراه عادلانه نیست.

وی در ادامه اقدام مقامات این منطقه را در بی جواب گذاشتن شکایات مسلمانان محلی و نارضایتی آنان در تخریب این مسجد محکوم کرد.

منبع: حوزه


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴
برچسب ها: